Zakletí stopeři. Výborný Kačaraba vyhrál většinu soubojů. Jak bez něj? | iSport.cz
Jan Malý
17. září 2021 • 15:23

Zakletí stopeři. Výborný Kačaraba vyhrál většinu soubojů. Jak bez něj?

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Kuchta střílel do vlastních řad, říká Siegl. Proč málem neudržel slzy?
iSport podcast: Slávistická zranění už jsou únava materiálu. Co průvan v kádru?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zdá se, jako by byl stoperský post pro Slavii zakletý, jako by na něm musely být neustále nějaké problémy. Trenér červenobílých Jindřich Trpišovský protočil od začátku sezony ve středu obrany už půltucet borců, možnosti se mu zase zužují. Klady po čtvrtečním vítězném vstupu do Konferenční ligy proti Unionu Berlín (3:1) zastiňuje zranění Tarase Kačaraby, který utrpěl zlomeninu v obličeji.Ukrajinský stoper Taras Kačaraba odehrál proti Unionu Berlín možná své nejlepší utkání za Slavii. „V první půli vyhrával všechny první souboje,“ podotkl spokojeně kouč „sešívaných“ Jindřich Trpišovský. Doložme Kačarabův dobrý výkon čísly. Podstoupil sedmnáct osobních soubojů, vyhrál z nich třináct, což dává výtečnou úspěšnost 76%. Ve vlastním pokutovém území byl bezchybný, zvládl všech pět střetů.

Nastoupil po boku novice Aihama Ousoua, který za Slavii do té doby naskočil jen na poločas v Karviné, kde hrál navíc netradičně na kraji obrany. Měli dost práce, důrazní a silní útočníci Unionu Max Kruse a Taiwo Awoniyi je větrali, ale nově složený obranný pár zvládal těžký test velmi dobře.

Jenže na začátku druhé půle se Kačaraba srazil se svým švédským parťákem a musel střídat. „Nevím, co se stalo, ale vím, že jsme oba šli pro stejný míč, a myslím, že jsem ho trefil do oka. Přeju mu všechno nejlepší,“ popsal Ousou. Diagnóza? Zlomená očnice a jařmový oblouk. Kačaraba bude chybět podle prvních odhadů čtyři až šest týdnů.

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud