15. července 2011 • 14:22

Rosenborg je střední cesta, zní po losu z Plzně

Autor: ,
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3 CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3
Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Plzni los 3. předkola Ligy mistrů nijak netrpělivě nevyhlíželi a informace o takřka jisté cestě do Trondheimu získávali až od novinářů. Dvojzápas s Rosenborgem by byl zajímavý hlavně pro záložníka Martina Filla, který do ledna hrával v Norsku za konkurenční Stavanger."Rosenborg? Tak to je taková střední cesta. Dokázal jsem si sice představit lehčí i těžší soupeře, ale to jsou vždy jen papírové odhady," řekl ČTK kouč Pavel Vrba.

Spíše prý měl tušení, že jeho svěřenci narazí na Glasgow Rangers. "Hrát na jeho stadionu by byl zážitek. Ale nás teď hlavně zajímá, abychom uspěli a možná je výhoda, že máme v kádru Martina Filla, který v Norsku tři roky působil a bude mít asi dostatek informací," prohlásil trenér.

"Víme, že to býval pravidelný účastník Ligy mistrů, ale současnou výkonnost zatím příliš neznám," dodal Vrba, podle něhož se ale dá očekávat houževnatý soupeř, který bude praktikovat hru podobnou britskému pojetí fotbalu.

Vrba by si přál spíše běloruský Borisov, ovšem hráčům se na východ moc nechtělo. "Právě Borisov mohl být podle mě hodně nepříjemným soupeřem. Nikoho jsem sice netipoval, ale dopadlo to tak napůl. Myslím, že bychom našli papírově slabší i silnější soupeře," mínil kapitán Pavel Horváth.

Podle něj hráči nemohou příliš myslet na to, že už postup ze třetího předkola znamená cestu ke slušným finančním ziskům pro klub, podobně jako se to loni podařilo Spartě.

"Samozřejmě o tom víme, ale my musíme v šatně koukat spíše na sportovní stránku a na možnost přejít až do základní skupiny," prohlásil zkušený záložník.

Plzeňští fotbalisté se radují z jednoho z gólů do sítě arménského celku
Plzeňští fotbalisté se radují z jednoho z gólů do sítě arménského celku

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze