REPORTÁŽ Z BĚLORUSKA: Zima a tank, vítejte v Minsku | iSport.cz
23. listopadu 2011 • 15:18

REPORTÁŽ Z BĚLORUSKA: Zima a tank, vítejte v Minsku

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rada jako Řepka, Řezníček jako Zlatan...
RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
VŠECHNA VIDEA ZDE

BORISOV - PLZEŇ, 19:00 ONLINE - Šedivá obloha, nepříjemné chladno a mrholení. Do takového rána se probudili plzeňští fotbalisté v Minsku. Zatímco se Horváth a spol. připravují v hotelu Evropa na večerní duel s BATE Borisov, na stadionu jsou přípravy v plném proudu.Pořadatelé roznášení po rozlehlých ochozech žluté igelity, které v devět hodin večer místního času poslouží fanouškům jako choreo. „Vyprodáno určitě nebude,“ říká kostrbatou angličtinou jeden z místních.

Odhaduje, že do hlediště dorazí nanejvýš dvacet tisíc platících, tedy polovina kapacity. „Kvůli ceně lístků to není. Kdo chce, tak ty peníze za fotbal dát může, zase tak drahé vstupenky nejsou,“ vysvětluje pořadatel v oranžové vestě.

Podle něj se „lupen“ na Ligu mistrů s Plzní dal koupit již za deset dolarů, tedy něco přibližně sto devadesát korun. Problémem je však chladné počasí, které na konci listopadu v Minsku panuje.

Lidé na ulicích jsou zachumláni do teplých šál. Dlouhé a široké bulváry jsou v pravé poledne poloprázdné. Před vojenskou akademií stojí na podstavci naleštěný tank. Místní jej míjí bez povšimnutí.

Trochu rušněji je před obchodním domem GUM. Uvnitř to silně připomíná nákupní střediska, na která byli lidé u nás zvyklý před třiceti lety. Poloprázdné výlohy silně kontrastují s obchůdkem světoznámé firmy Hugo Boss, která je hned přes ulici.

Před ní už ale samozřejmě tolik lidí nepostává. Na první pohled si však všimnete, že je na ulicích čisto, nikde se nepovolají odpadky, vše je řádně upraveno.

Zima pomalu zalézá za nehty a z oblohy neustále snáší lehké mrholení. Plzeňští si krátce před polednem v tréninkovém centru střihli báčko a krátké rozcvičení. Pak se vrátili zpět na hotel, kde probíhají poslední přípravy před večerní bitvou s BATE Borisov.

Chlad, zima... To je Minsk v těchto dnech.
Chlad, zima... To je Minsk v těchto dnech.

 
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud