17. září 2013 • 23:20

Autor: pj
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Stačilo pouhých deset minut a naděje Viktorie na bodový zisk byly fuč. Slavní borci z Manchesteru City během tohoto časového úseku nastříleli do plzeňské branky tři góly a stejný počet bodů si odvezli domů. Postupně se trefili Edin Džeko, Yaya Touré a Sergio Agüero.

Hosté: 48. Džeko, 53. Touré, 58. Agüero

Domácí: Kozáčik – Rajtoral, Hejda (66. Hubník), Procházka, Limberský – Petržela, Hořava, Kolář (61. Ďuriš), Horváth (C), Kovařík – Bakoš (84. Tecl).

Hosté: Hart – Zabaleta, Kompany (C), Nastasić, Kolarov – Navas (67. Milner), Touré (80. García), Fernandinho – Nasri, Džeko (83. Negredo), Agüero.

Domácí: Bolek, Hubník, Pospíšil, Tecl, Ďuriš, Wágner, Koukal

Hosté: Pantilimon, Lescott, Milner, García, Rodwell, Negredo, Jovetić

Domácí: Limberský

Hosté: Kolarov, Fernandinho

Tagliavento – Tonolini, Manganelli – De Marco, Valeri (všichni ITA)

Štruncovy sady, Plzeň

11 281 diváků

První poločas? Plzeň se držela, přežila pár infarktových situací a sama zahrozila na druhé straně. Druhý poločas? Defenzíva odešla. Po prvním gólu se tým Viktorie rozložil a do deseti minut inkasoval další dvě branky...

48. minuta – Eden Džeko, 0:1

Otevřená obrana Plzně dostala nečekaný zásah z protiútoku. Přihrávku Pavla Horvátha zachytil na polovině hostí belgický stoper Vincent Kompany. Hra se rychle přenesla na Sergia Agüera, kterého se snažil Hejda zastavit za každou cenu. Ale nepomohl si ani očividným faulem. Argentinský útočník mu utekl a našel Edina Džeka. Pro ex-teplického šutera už nebyl problém prostřelit brankáře Kozáčika.

53. minuta – Yaya Touré, 0:2

Luxusní. Gólová střela, kterou vypálil Yaya Touré, bude ještě několik měsíců vévodit hitparádě o nejhezčí branku. Gólman Kozáčik byl absolutně bez šance. Touré se dostal k odraženému balonu poté, co se domácí obraně nepovedlo odklidit míč do bezpečí. Před couvajícím Hejdou se podíval a z dvaceti metrů zakroutil střelu parádně do šibenice. Neuvěřitelné.

58. minuta – Sergio Agüero, 0:3

Třetí úder už jen potvrdil, že s nadějemi na bodový zisk odešel u plzeňských fotbalistů také zápal pro hru. Už neměli takovou chuť. A toho Sergio Agüero využil. Procházka jej nedokázal uhlídat, Argentinec převzal balon od Nasriho a přestože stál zády k brance, z otočky  zamířil přesně k tyči.

Reakce po zápase Plzeň - Manchester City 0:3