Chelsea veze z Istanbulu jen remízu, Real vypráskal Schalke

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

OSMIFINÁLE LIGY MISTRŮ | Fotbalisté Chelsea zahájili osmifinále Ligy mistrů remízou 1:1 na hřišti Galatasaraye Istanbul. Anglický celek dlouho vedl díky trefě Fernanda Torrese, v 65. minutě ale srovnal Chedjou a Chelsea měla co dělat, aby udržela aspoň nerozhodný stav. Ve druhém zápase zničil Real Madrid Schalke 04 6:1, když po dvou gólech dali Benzema, Bale a Ronaldo.

Hosté: 9. Torres

Domácí: Muslera – Eboué, Chedjou, Balta (46. Kaya), Telles – Hajrović (31. Kurtulus), Melo, Inan (C), Sneijder – Yilmaz, Drogba (80. Bulut).

Hosté: Čech – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Willian, Ramires, Hazard (90+2. Oscar), Lampard, Schürrle (66. Mikel) – Torres (68. Eto´o).

Domácí: Ceylan, Kaya, Sarioglu, Gülselam, Kurtulus, Colak, Bulut

Hosté: Schwarzer, Cole, Kalas, Oscar, Mikel, Ba, Eto´o

Domácí: Inan

Hosté: Terry, Schürrle, Ramires, Čech

Carballo – Alonso, Yuste

Türk Telekom Arena, Istanbul

Chelsea s Petrem Čechem v brance se v bouřlivé istanbulské atmosféře výborně povedl úvod zápasu. Španělský bek Azpilicueta se v deváté minutě prodral až před branku a předložil míč volnému krajanovi Torresovi. Hosté kontrolovali náskok a soupeře do velkých šancí nepouštěli. Výjimkou byla 39. minuta, ve které Čech vytáhl střelu Tellese konečky prstů na roh.

Také v úvodu druhé půle se dostal do velké příležitosti Torres, ale tentokrát ho vychytal brankář Muslera. Po hodině hry bývalá opora Chelsea Drogba přiťukl míč kapitánovi Inanovi, jehož střelu zastavila tyč.

O chvíli později už se turecký mistr radoval. Sneijder našel z rohového kopu Chedjoua a ten tvrdou ranou propálil Čecha.

Galatasaray ožil a vedoucí celek anglické ligy sevřel. Čech mu pomohl alespoň udržet remízu, když vytěsnil další nebezpečnou střelu Tellese. Obránce Tomáš Kalas zůstal na lavičce Chelsea.

Schalke zničili B+B+R

Real na své druhé vítězství v Německu čekal od roku 2000, kdy uspěl v Leverkusenu. Dnes k němu favorit nakročil ve 13. minutě, když povedenou akci Balea a Ronalda zakončil Benzema. Vyrovnání sebral Draxlerovi výborným zákrokem brankář Casillas. Naopak za osm minut navýšil vedení hostů individuální akcí Bale.

Hosté: 13. Benzema, 21. Bale, 52. Ronaldo, 57. Benzema, 69. Bale, 89. Ronaldo

Domácí: Fährmann – Höwedes (C), Matip, Santana, Kolasinac (76. Fuchs) – Farfán (72. Obasi), K-P. Boateng (59. Goretzka), Meyer, Neustädter, Draxler – Huntelaar.

Hosté: Casillas (C) – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Modrić, Alonso (73. Illarramendi), di María (68. Isco) – Bale (80. Jesé), Benzema, Ronaldo.

Domácí: Hildebrand, Hoogland, Papadopoulos, Fuchs, Goretzka, Obasi, Szalai

Hosté: López, Varane, Coentrão, Arbeloa, Isco, Illarramendi, Jesé

Domácí: Höwedes, Huntelaar

Hosté: di María

Webb – Mullarkey, Cann

Stadion Gelsenkirchen (Gelsenkirchen)

Další tři možnosti měl Ronaldo, ale radost mu jednou překazila tyč a dvakrát noha gólmana Fährmanna. Držitel Zlatého míče za loňský rok si spravil chuť v 52. minutě, kdy zaznamenal jubilejní 60. zásah v elitní soutěži.

"Bílý balet" v Gelsenkirchenu dál dominoval a přidal ještě tři branky. Do statistik se podruhé zapsali všichni tři útočníci Benzema, Bale i Ronaldo. Portugalský kanonýr s 11 góly v sezoně Ligy mistrů opět vede tabulku střelců před Ibrahimovicem z Paris St. Germain, jenž se trefil desetkrát. Čestný úspěch domácích zaznamenal v nastavení krásnou střelou bývalý hráč Realu Huntelaar.

Galatasaray Istanbul - Chelsea 1:1 (0:1)
Branky: 65. Chedjou - 9. Torres. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Inan - Terry, Schürrle, Ramires, Čech. Diváci: 49 194.
Galatasaray: Muslera - Eboué, Chedjou, Balta (46. Kaya), Alex Telles - Felipe Melo, Inan - Hajrovič (31. Kurtulus), Sneijder - B. Yilmaz, Drogba (80. Bulut). Trenér: Mancini.
Chelsea: Čech - Ivanovič, Terry, Cahill, Azpilicueta - Ramires, Lampard - Hazard (90.+1 Oscar), Willian, Schürrle (66. Mikel) - Torres (68. Eto'o). Trenér: Mourinho.

Schalke 04 - Real Madrid 1:6 (0:2)
Branky: 90+1 Huntelaar - 13. a 57. Benzema, 21. a 69. Bale, 52. a 89. Ronaldo. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Cann (všichni Angl.). ŽK: Höwedes, Huntelaar - Di María. Diváci: 54 442.
Schalke: Fährmann - Höwedes, Matip, Felipe Santana, Kolašinac (76. Fuchs) - Boateng (60. Goretzka), Neustädter - Farfán (72. Obasi), Meyer, Draxler - Huntelaar. Trenér: Keller.
Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrič, Alonso (73. Illarramendi), Di María (68. Isco) - Bale (80. Jesé), Benzema, Ronaldo. Trenér: Ancelotti.