To byla potupa! Ronaldo zakončil vraždění Bayernu gólem pod zdí

Autor: rou
0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

VIDEO | Tohle byla lekce, na kterou fotbalisté Bayernu Mnichov jen tak nezapomenou… Nejenže přišli o šanci na obhajobu titulu v Lize mistrů, Real je v odvetě semifinále naprosto potupil. Korunu všemu nasadil minutu před koncem Cristiano Ronaldo, který drze podstřelil zeď a zvýšil na konečných 4:0.

Hosté: 16. Ramos, 20. Ramos, 34. Ronaldo, 89. Ronaldo

Domácí: Neuer – Lahm (C), J. Boateng, Dante, Alaba – Robben, Kroos, T. Müller (72. C. Pizarro), Schweinsteiger, Ribéry (71. Götze) – Mandžukić (46. Martínez).

Hosté: Casillas (C) – Carvajal, Sergio Ramos (75. Varane), Pepe, Coentrão – Modrić, Alonso, di María (84. Casemiro) – Bale, Benzema (80. Isco), Ronaldo.

Domácí: Raeder, van Buyten, Rafinha, Martínez, Götze, Højbjerg, Pizarro

Hosté: López, Varane, Marcelo, Casemiro, Isco, Illarramendi, Morata

Domácí: Dante

Hosté: Alonso

Proenca – Miranda, Trigo (všichni Portugalsko)

Allianz Arena, München

68 000 diváků

Mnichovská mašina pod vedením Pepa Guardioly v semifinále narazila do zdi. A to naprosto brutálně. Obhájci titulu sice tradičně vládli v držení míče (64 % ku 36) i počtu přihrávek (783:378), ale proti soupeřově přímočarému tahu na branku se tyhle statistiky jevily čím dál bezúčelněji.

Potupu Bayernu odstartoval Sergio Ramos, který dvakrát přesnou hlavičkou potrestal díru v obraně při standardní situaci. Ve 20. minutě to bylo 2:0 a domácí by museli dát čtyři branky...

Jakékoliv naděje na zvrat pak utnul ve 34. minutě Cristiano Ronaldo. Právě bleskurychlá akce Benzemy a Balea, jehož nahrávku CR7 poslal do sítě, přesně ukázala rozdíl mezi bezzubým dobýváním Bayernu a dravým fotbalem v podání Bílého baletu.

Brankář Bayernu Manuel Neuer se smutně dívá za míčem, který pod zdí poslal do sítě Cristiano Ronaldo

Německá verze Sky Sports to komentovala vtipně takto: „zatímco Bayern hraje cigi-caga-cigi-caga-cigi-caga, Real předvádí tik-tak-tor (branka).“

Definitivní ztrapnění obhájců titulu pak předvedl opět Cristiano Ronaldo, když z přímého kopu hladce podstřelil zeď Bayernu a navýšil tak svůj už rekordní gólový zápis tohoto ročníku Ligy mistrů na číslo 16.