19. října 2015 • 14:12

Fotbalistky Slavie čeká v osmifinále Ligy mistryň ruský Perm

Autor: ,
Fotbalistky Slavie vyzvou v osmifinále Ligy mistrů ruský Perm (archivní foto)
TOP VIDEA
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Fotbalistky Slavie se v osmifinále Ligy mistryň utkají s ruským mistrem Permem. Při premiérové účasti mezi šestnácti nejlepšími celky soutěže se Pražanky sice vyhnuly favoritům, zároveň ale dostaly neatraktivního soupeře s dalekým cestováním. První zápas se bude hrát 11., nebo 12. listopadu v Praze, odveta o týden později.Slavia se do osmifinále probojovala přes Bröndby Kodaň, když doma vyhrála 4:1 a v odvetě si postup pohlídala těsnou prohrou 0:1. Největší klubový úspěch se nyní Pražanky pokusí ještě vylepšit.

V cestě do čtvrtfinále jim stojí Perm, který největší slávu zažil v roce 2009, kdy dokonce došel až do finále, v němž nestačil na Duisburg. Od té doby se ruský klub jen jednou dostal do čtvrtfinále, loni vypadl právě v osmifinále.

"Losování nám přisoudilo ruský tým, za což můžeme být rády. Byla tam i o dost zvučnější jména, proti kterým by si zahrál asi každý rád, ale jsem za sebe i za celou Slavii ráda, že to dopadlo takto," řekla útočnice Petra Divišová. Slavii se vyhnuly například poslední finalistky z Paříže, Frankfurt či Wolfsburg. "Musíme se dobře připravit a být důstojným soupeřem," dodala Divišová.

Perm se od svého vzniku v roce 2005 stal čtyřikrát národním šampionem. Tým je složen z ruských hráček doplněných o posily z Arménie, Kazachstánu, Ukrajiny, ale i Kamerunu či Pobřeží slonoviny. Nejlepší střelkyní je ukrajinská reprezentantka Daryna Apanaščenková.

"Je to nepříjemný los, protože i když soupeř nemá zvučné jméno, tak jde o velmi silný tým. V týmu je plno reprezentantek jak Ruska, tak Ukrajiny nebo Kazachstánu. Nečeká nás nic jednoduchého, ale věřím, že budeme bojovat jako proti Kodani, se kterou se nám nakonec povedl vytoužený úspěch," řekla kapitánka Slavie Blanka Pěničková. "Utkání v Edenu si ohromně užíváme. Věřím, že i když se nejedná o divácky atraktivního soupeře, tak nás podpoří zase mnoho slávistů," dodala.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze