Guardiola vystartoval po ztrátě na Juventusu: Na fyzičku se*u! | iSport.cz
24. února 2016 • 14:22

Guardiola vystartoval po ztrátě na Juventusu: Na fyzičku se*u!

Autor: rjm
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Mizerné posily Sparty: Zámorský, elitní střelec, ale i bahamský rapl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Uhlazený elegán Pep Guardiola vybouchl jako sopka. Trenér Bayernu Mnichov jen těžce kousal, že jeho tým ztratil dvoubrankové vedení v utkání Ligy mistrů na půdě Juventusu Turín a místo výhry bral jen remízu 2:2. Kouče naštvaly otázky o charakteru a skladbě týmu. „Tvrdíte, že můj tým nemá charakter. Ale já si myslím pravý opak,“ vystartoval na novináře.Vypadalo to, že Bayern na hřišti „staré dámy“ vyhraje. Vedl po trefách Thomase Müllera a Arjena Robbena 2:0. Jenže Paulo Dybala snížil a čtrnáct minut před konce Stefano Sturaro vyrovnal.

„Výsledek je takový, jaký je. Já vím, že v Itálii to je často o fyzičce, ale já se*u na fyzičku, tohle byla otázka mentality. Ta mě zajímá,“ vykládal kouč, který od příští sezony povede anglický Manchester City. O to víc mu ale teď záleží na úspěchu v Lize mistrů s Bayernem.

„Nečekal jsem, že přijedeme do Turína a ovládneme zápas tak, že Juventus nepustíme do koncovky, že budeme hrát celých devadesát minut fantasticky,“ hodnotil utkání.

Pochopitelně dobře věděl, jak blízko mělo jeho mužstvo k vítězství. „Mohli jsme vyhrát, ale nezapomeňte na to, že jsme hráli s Juventusem, který hrál naposledy finále Ligy mistrů, takže se dostal dál než my. Nehráli jsme s žádným provinčním týmem. Jen se z toho zápasu musíme poučit,“ pokračoval Guardiola.

Známého trenéra pak vytočila otázka na charakter mužstva. Novinářům se zdálo, že si Bayern byl až moc jistý úspěchem za stavu 2:0, což ve výsledku dovedlo zápas k remíze.

„Je škoda, že jsme to nedotáhli k výhře. Pokud se ptáte na charakter týmu a tvrdíte, že mu chybí, tak já si to nemyslím. Právě naopak. V tomhle těžkém utkání jsme kontrolovali míč, měli šance a taky dali dva góly,“ zastával se týmu Guardiola.

„A jestli to bude stačit k postupu? To nevím. Samozřejmě bych tu raději seděl po vyhraném zápase, ale výsledek už nezměním,“ dodal. V odvetě čeká trenér Bayernu velkou bitvu, kdy se musí vycházet právě z výsledku prvního duelu – 2:2. „Nám stačí hrát 0:0, 1:1, nebo jakkoliv vyhrát. Oni potřebují remízu 3:3 nebo vítězství,“ shrnul postupovou matematiku Guardiola.

„Čekám, že nastoupí s pěti hráči vzadu a budou hrát trochu jinak než teď doma. Ale pozor, Juventus má neuvěřitelnou kvalitu směrem dopředu, čeká nás ohromně těžký zápas.  Odveta bude každopádně krásná a bude to ohromný zážitek,“ zakončil.

Trenér Bayernu Pep Guardiola přemýšlí, jak reagovat na vývoj zápasu Ligy mistrů
Trenér Bayernu Pep Guardiola přemýšlí, jak reagovat na vývoj zápasu Ligy mistrů

 
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud