19. října 2016 • 09:55

Drsné boje v Madridu. Poláci se střetli s policií, kopali i do zraněných

Autor:
TOP VIDEA
TOP góly 20. kola La Ligy: Williamsův zázračný volej a povedená rána Modriče TOP góly 20. kola La Ligy: Williamsův zázračný volej a povedená rána Modriče
Český tým pro olympiádu? Líbí se mi, že máme jistotu v bráně, hlásí Dominik Hašek Český tým pro olympiádu? Líbí se mi, že máme jistotu v bráně, hlásí Dominik Hašek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nedají si pokoj. Radikální fanoušci Legie Varšava znovu úřadovali. Před zápasem polského celku proti Realu Madrid (1:5) vzali útokem centrum španělské metropole. Kromě pokusu o krádež v baru se pustili i do potyčky se zasahujícími policisty a po vzájemném střetu tekla krev. Přitom to není tak dávno, kdy UEFA potrestala Legii za nepokoje při utkání s Borussií Dortmund.Tři a půl tisíce polských fanoušků v úterý vyrazilo na duel Legie v Madridu. Ne všichni však dorazili před Santiago Bernabéu v klidu. Vyhlášené tvrdé jádro hostujících příznivců udělalo před fotbalovým svatostánkém pořádné dusno, na což nejsou místní zvyklí.

Na záběrech z centra jsou vidět skupinky fanoušků, kteří se pustili do potyček s těžkooděnci, a strach z ozbrojených policejních složek jim nic neříkal. Poté, co policisté použili na běsnící fanoušky gumové projektily, rozpoutal se ještě větší boj.

VIDEO: Potyčky fanoušků s policií v Madridu

O tom víceméně svědčí pohled na trojici policistů, kteří se snaží pomoci zraněnému kolegovi a fanoušci Legie přitom do skupinky zběsile kopou a přidávají další a další údery. Respekt neměli ani z nasazené jízdní policie. Někteří se dokonce snažili shodit policisty z koní dolů.

VIDEO: Nepokoje před stadionem Realu

Tři fanoušci byli navíc zatčeni poté, co v jednom z madridských barů chtěli ukrást mobilní telefon servírky a snažili se odcizit i pokladnu.

Že příznivci Legie patří mezi nejradikálnější fanoušky, se zástupci UEFA přesvědčili již před měsícem. Tehdy při domácím utkání proti Dortmundu vzplály na tribunách drsné šarvátky, které museli zastavit až pořadatelé za pomoci použití slzného plynu, jinak se by fanoušci dostali až k hostujícímu sektoru s německými fanoušky. UEFA toto jednání okamžitě potrestala a klub bude hrát svoje další domácí utkání bez fanoušků a k tomu navíc pokutu dva miliony korun.

Polští fanoušci se policie nebáli
Polští fanoušci se policie nebáli

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze