Fotbalová nádhera! City přestřílelo Monako 5:3, Atlético vyhrálo 4:2

Autor: iSport.cz
0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fantazie, lahoda a koncert. Tak by se daly shrnout dva úterní zápasy osmifinále Ligy mistrů, ve kterých padlo dohromady neuvěřitelných čtrnáct branek! Manchester City se doma oklepal z obratu Monaka z 1:2 na 3:2 a dokázal strhnout utkání na svou stranu, když zvítězilo 5:3. Atlético naopak potvrdilo roli favorita, ale na hřišti Leverkusenu se pořádně nadřelo, když si odvezlo vítězství 4:2.

Leverkusen bojoval, ale skolil ho Gameiro

Leverkusen měl ještě ve 12. minutě štěstí, když Luísův centr bránící Wendell odvrátil do břevna. Za pět minut ale už hosté skórovali. Saúl si z pravé strany navedl míč a levačkou krásně obstřelil brankáře Lena. V 25. minutě navíc Dragovic nepovedeným odkopem vyslal do úniku Gameira, který předložil míč zakončujícímu Griezmannovi a ten ho napálil přesně pod břevno.

SESTŘIH Ligy mistrů: Bayer Leverkusen - Atlético Madrid 2:4. Zářil Gameiro

V úvodu druhé půle po rychlé kombinaci snížil Bellarabi, ale v 59. minutě Atléticu vrátil dvoubrankový náskok z penalty Gameiro po stažení od Dragovice. Naději dal domácím ještě vlastním gólem Savič. Poslední slovo však měli hosté z Madridu, za které se v 86. minutě prosadil hlavou střídající Torres.

Leverkusen tak na svém stadionu v pohárech utnul sérii deseti zápasů bez porážky a padl poprvé od listopadu 2014.

Hosté: 17. Saúl, 25. Griezmann, 59. Gameiro, 86. F. Torres

Domácí: Leno – Henrichs, Dragović, Toprak (C), Wendell – Aránguiz, Kampl – Bellarabi (66. Pohjanpalo), Havertz (56. Volland), Brandt (87. Bailey) – J. Hernández.

Hosté: Moyà – Vrsaljko, Savić, J. Giménez, Luís – Koke, Gabi (C), Saúl, Ferreira-Carrasco (78. F. Torres) – Gameiro (71. Partey), Griezmann (78. Á. Correa).

Fantastický duel obratů rozhodl Stones

V Manchesteru se jako první prosadil v 26. minutě Sterling, který zakončil kombinaci Saného a Silvy. Domácím ale vedení vydrželo jen šest minut. Fabinho našel přesným centrem Falcaa a ten povedenou "rybičkou" vyrovnal.

City pak hodně spílali rozhodčímu Mateu Lahozovi, který souboj brankáře Subašiče s Agüerem v pokutovém území překvapivě ohodnotil žlutou kartou za simulování pro argentinského útočníka. Monako navíc pět minut před pauzou udeřilo podruhé. Sidibé nákopem z vlastní poloviny našel v šestnáctce Mbappého a osmnáctiletý útočník při debutu v LM propálil Caballera.

Anglické mužstvo vstoupilo špatně i do druhé půle. Otamendi fauloval Falcaa a sudí tentokrát nařídil pokutový kop. S ním však Falcao naložil mizerně a slabou střelu mu zlikvidoval domácí gólman.

Agüero v 58. minutě vyrovnal po minele brankáře Subašiče, ale už za tři minuty Monako znovu vedlo. Chybu tentokrát udělal stoper Stones, kterého snadno obehrál Falcao a povedeným lobem přehodil Caballera.

V závěru však tým z Manchesteru převzal iniciativu a mezi 71. a 77. minutou otočil skóre, když z rohů potrestali laxní bránění Agüero a Stones. City nad unaveným soupeřem dominovali a v 82. minutě přidal pátý gól z povedené akce Sané. Guardiolovi svěřenci tak nakročili k druhému čtvrtfinále LM v historii.

Hosté: 32. Falcao, 40. Mbappé Lottin, 61. Falcao

Domácí: Caballero – Fernandinho (62. Zabaleta), Otamendi, Stones, Sagna – De Bruyne, Y. Touré, Silva (C) – Sané, Agüero (87. Fernando), Sterling (89. Navas).

Hosté: Subašić – Sidibé, Glik, Raggi, Mendy – Fabinho, Bakayoko (88. Dirar) – B. Silva (84. Moutinho), Lemar, Mbappé Lottin (79. Germain) – Falcao (C).

Domácí: Bravo, Delph, Iheanacho, Navas, Nolito, Fernando, Zabaleta

Hosté: De Sanctis, Carrillo, Diallo, Dirar, Germain, Moutinho, Touré

Domácí: Agüero, Fernandinho, Otamendi, Zabaleta

Hosté: Glik, Sidibé, Bakayoko, Falcao, B. Silva, Fabinho

Antonio Mateu Lahoz – Javier Rodriguez, Pau Cebrián Devís (všichni Španělsko)