Střet zájmů i chyby rozhodčích v Kyjevě? UEFA protest Slavie zamítla | iSport.cz
17. srpna 2018 • 19:00

Střet zájmů i chyby rozhodčích v Kyjevě? UEFA protest Slavie zamítla

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Brankářské změny jsou ve Spartě krok k lepšímu, říká Heča
Plekanec končí v Kometě. Budoucnost? Momentálně nad hraním nepřemýšlí, říká agent
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Slavia Praha podala po porážce 0:2 v úterní odvetě 3. předkola Ligy mistrů na půdě Dynama Kyjev a vyřazení z kvalifikace prestižní soutěže protest k disciplinární komisi UEFA, ta ho však podle zprávy Jaroslava Tvrdíka na Twitteru zamítla. Pražané si stěžovali na výkon polských rozhodčích v čele s Danielem Stefanským a nelíbily se jim ani výroky místopředsedy UEFA Hrihorije Surkise, který je bratrem šéfa ukrajinského klubu. O protestu jako první informoval iDnes.cz.Slavia se ve dvojutkání cítila v několika momentech poškozená. Pražané už po remíze 1:1 v prvním utkání v Edenu těžce nesli, že Dynamo skórovalo poté, co sudí nepřerušili hru, přestože na hřišti byly dva míče. V odvetě zase červenobílí marně protestovali proti neuznanému gólu Stanislava Tecla v závěru první půle a druhé brance Dynama z ofsajdu.

Šéf pražského klubu Jaroslav Tvrdík po zápase na sociální síti ostře kritizoval rozhodčí a vyzval Surkise k rezignaci z postu místopředsedy UEFA. Další člen představenstva Tomáš Bůzek zašel na twitteru ještě dál a použil dokonce vulgarity. Oba poté příspěvky smazali a Tvrdík se za neslušná slova omluvil.

Pražanům se nelíbí ani to, že Surkis komentoval zápas na webu Dynama. Kyjevský klub patří jeho bratrovi Ihorovi. "Jsem spokojený s výsledkem, vše ostatní je nepodstatné," uvedl místopředseda UEFA a někdejší vlastník Dynama.

"Nepřijde nám to úplně standardní, považujeme to za velký střet zájmů. Zaskočilo nás, že se místopředseda UEFA k výsledku vyjadřuje na klubovém webu, se kterým oficiálně nemá nic společného. Navíc v době, kdy UEFA přijala náš podnět," řekl slávistický tiskový mluvčí Michal Býček.

Disciplinárka UEFA ovšem slávistický protest v pátek odpoledne zamítla. Bez bližších informací o tom na Twitteru informoval šéf klubu Jaroslav Tvrdík, podle nějž je toto celé rozhodnutí tak, jak jej klub dostal:

Branku Stanislava Tecla sudí neuznal zřejmě kvůli zásahu Simona Deliho
Branku Stanislava Tecla sudí neuznal zřejmě kvůli zásahu Simona Deliho

Vstoupit do diskuse
0
Čtvrtfinále
Články odjinud


Články odjinud