Souček o poutu ke Slavii a Lize mistrů. Je vizitkou nás všech, řekl kouč | iSport.cz
11. května 2020 • 13:41

Souček o poutu ke Slavii a Lize mistrů. Je vizitkou nás všech, řekl kouč

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Proč může Slavia zvládnout odvetu lépe? Je Kolář nenahraditelný?
Za každou cenu chceme se Sönderjyske uspět, shodují se Guľa s Kopicem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je odchovancem Slavie a právě on byl jedním z hlavních strůjců jejích úspěchů v posledních sezonách. Co by lídr dovedl vršovický celek nejen k titulům, ale dotáhl ho až do Ligy mistrů. Ani v té se Tomáš Souček neztratil, čehož si všimla řada klubů. Nakonec boj o něj vyhrál West Ham, kde aktuálně působí na hostování s opcí. V šestém díle dokumentu Made in Eden od O2 TV Sport bude právě havlíčkobrodský reprezentant ústředním hrdinou.V minulosti pronesl, že se Slavií se chce rozloučit ziskem titulu. To se Tomáši Součkovi povedlo a přidal i bonus. Poslední kompletní ročník zakončil dokonce treblem, na podzim 2019 pak tým dovedl do Ligy mistrů.

Jeho pouto k červenobílému trikotu je velké. Ve Slavii ho vychovali pro velký fotbal a on se postupně propracoval do role kapitána a lídra. Svými výkony právě v jejím dresu si vykopal přesun za hranice. Vyhlédl si ho West Ham, tým z anglické Premier League.

„Když ho představovali, tak vám doopravdy běhá mráz po zádech. Musíme být pyšní, že jsme v našich podmínkách dokázali vychovat takového hráče a že ho ocenil West Ham na takovou částku, jakou je za něj schopný zaplatit. To je vizitka pro nás pro všechny,“ uvedl asistent trenéra Slavie Zdeněk Houštecký v dokumentu Made in Eden od O2 TV Sport a O2 TV Fotbal, ve kterém je havlíčkobrodský rodák, který se může stát nejdražším hráčem, který kdy přestoupil z české ligy, ústřední postavou.

Souček v šestém díle série o tažení Slavie Ligou mistrů promluvil o svém vztahu ke klubu či o tom, jak se učí angličtinu. Vše je zasazeno do kontextu pražského utkání „sešívaných“ s Interem Milán, ve kterém skóroval.

„Za dobu, co jsem ho trénoval tak jeho hráč nikdy nedal gól po standardní situaci. Byl pro nás nepostradatelný a brzy to pozná i tým, za který bude hrát. Je to jako když má mužstvo nejlepšího střelce nebo hráče, ti se těžko nahrazují," pronesl kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Sedmidílný dokument Made in Eden unikátní formou připomíná podzimní cestu Slavie Praha ve fotbalové Lize mistrů UEFA. Premiérové díly jsou vysílány každé pondělí od 21 hodin na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Režie a scénáře dokumentu Made in Eden se ujali Martin Kubičík a David Sobišek. Na dramaturgické stránce se podílel Vladimír Grebennikov.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

SESTŘIH LM: Slavia - Inter 1:3. Pražany podržel ve hře VAR, hosté trestali v závěru

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud