7. března 2023 • 13:25

Odškodnění za zpackané finále Ligy mistrů. UEFA zaplatí desetitisíce lístků

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále
SESTŘIH: Sparta - Třinec 0:3. Promarněné přesilovky a božský Kacetl. Oceláři blíž semifinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Evropská fotbalová unie (UEFA) vrátí vstupné fanouškům, kteří se kvůli chaosu před stadionem nedostali včas do hlediště během květnového finále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Realem Madrid (0:1). Nárok na vrácení peněz se týká kompletního sektoru příznivců anglického klubu, což je takřka 20 tisíc lístků, i některých fanoušků Realu. UEFA to uvedla v prohlášení na webu.„Vzali jsme v potaz obrovské množství stížností i názorů na celou situaci a věříme, že jsme dospěli ke spravedlivému řešení. Vnímáme, že si spousta lidí odnesla ze stadionu negativní zážitek. Chceme odškodnit ty, kterých se to nejvíc týká,“ uvedl v prohlášení generální sekretář UEFA Theodore Theodoridis.

Zápas na pařížském Stade de France začal loni v květnu s více než půlhodinovým zpožděním kvůli problémům před stadionem, kde se zdržely tisíce fanoušků. Francouzská policie podle záběrů z místa použila v napjaté situaci slzný plyn. Podle tehdejšího prohlášení UEFA se řada příznivců Liverpoolu snažila dostat dovnitř s falešnými vstupenkami, čímž způsobili chaos. To ale vyšetřování nepotvrdilo.

UEFA se za vzniklou situaci poprvé omluvila už v červnu poté, co si na události před zápasem stěžoval Liverpool i Real Madrid. Vyšetřením pak pověřila nezávislou komisi vedenou Portugalcem Tiagem Brandaem. Podle závěrů komise může za chaos UEFA, tedy pořadatel akce.

Po únorové zprávě vyšetřovatelů nyní učinila UEFA další krok. Nárok na odškodnění má všech 19 618 fanoušků ze sektorů Liverpoolu, kteří měli přístup do ochozů přes problematické vstupy A, B, C, X, Y a Z. Vrácení peněz proběhne v součinnosti s klubem, který vstupenky svým příznivcům distribuoval.

Nárok na odškodnění mají i někteří fanoušci Realu, případně neutrální diváci. Ti se musí s žádostí obrátit přímo na UEFA.

Hřebík o zmatku před finále: Delegát Fousek bude mít starosti
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud