9. dubna 2024 • 16:50

Předčasné finále! Citizens v brnění favoritů, ale NIKDY nepodceňujte Real

Autor: Zbyněk Veselý
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Krejčího sbohem, ale co Priske a Feyenoord? Baník musí na Evropu posílit
Po Naganu jsme zaspali. Teď je načase se vrátit. Vlasák a Marha řeší, co dál po zlatu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oba týmy jsou v té těžší polovině losování, o tom není pochyb. Ale v minulé sezoně na tom byli City stejně, a přesto si došli pro svůj první evropský pohár (přesvědčivě odklidili Lipsko, Bayern, Real Madrid a těsně Inter Milán). Úřadující mistři se tedy na túře k vysokému vrchu ve Wembley nezaleknou ani v nejmenším, zejména proto, že se utkají s Bílým baletem, což je přesně ta výzva, která je zahřívá jako kapalinu nad kahanem.Trojnásobný šampion sice nehraje tak plynule jako loni a téměř v každém utkání inkasuje, ale jeho fotbalové zdi jsou stále tlusté a mohutné. Převážná část expertů mu navléká brnění hlavního favorita, třebaže působí o něco méně dokonale, než se očekávalo. I když měli potíže s kádrem, stále jde o nejkonzistentnější projekt s dostatečnou kvalitou, aby si podruhé přetáhli panovnický plášť. S De Bruynem a Haalandem, kteří se vracejí do formy a kondice, jsou jako silný dub, který jen tak nějaký vítr neskácí.

Nikdy ale neodepisujte Real Madrid. To je jisté, jako že se země otáčí. I když… Lídr La Ligy může být rád, že je v poslední osmičce. RB Lipsko ho v obou osmifinálových duelech přehrálo a svěřenci Carla Ancelottiho nevypadali jako potenciální vítězové LM. To je ovšem v minulosti nezastavilo. Jejich nedávná historie je kronikou nelogických evropských triumfů, kdy nějakým způsobem dobývali kontinent, přestože nejlepší – po herní stránce – byli jen zřídkakdy.

Pokud však mají mít nějakou šanci skolit Goliáše z města, jež kdysi nastartovalo průmyslovou revoluci a mělo první železnici pro osobní přepravu, budou potřebovat

Pokračujte ve čtení vytvořením bezplatného účtu nebo přihlášením

Pokračovat
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud