VIDEO: Baníkovci přijeli do Prahy, policie měla přesilu | iSport.cz
12. listopadu 2010 • 17:03

VIDEO: Baníkovci přijeli do Prahy, policie měla přesilu

Autor: ČTK
Fanoušci ostravského Baníku dorazili do Prahy, čekaly na ně stovky policistů
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Necelá stovka fanoušků Baníku dnes dorazila do Prahy na zápas ostravských fotbalistů se Slavií. Policie označila úvodní utkání 16. kola první ligy za rizikové, ale jeho průběh byl vcelku poklidný. Hostující tým získal v Edenu bod za remízu 1:1.Policejní mluvčí Tomáš Hulan ČTK řekl, že na policii bylo během utkání předvedeno pět osob - jedna pro podezření z trestného činu výtržnictví, další pro napadení pořadatelské služby a tři ke zjištění totožnosti nebo podání vysvětlení.

Příznivci ostravského týmu vystoupili z vlaku na vršovickém nádraží krátce před 16:30 a za doprovodu desítek policejních těžkooděnců dorazili na stadion v Edenu. Jejich pohyb ze vzduchu monitoroval vrtulník.
Podle Hulana se o veřejný pořádek v souvislosti s utkáním staralo několik stovek policistů, především v ulicích Prahy 10. Policie do akce nasadila i psovody nebo policisty na koních.

Fanoušky ve vlaku doprovázeli policisté z moravskoslezské pořádkové jednotky. Šlo o reakci na události z letošního července. Tehdy chuligáni z Ostravy při přesunu z Příbrami ve vlaku napadli železniční policisty a demolovali vybavení.

Podívejte se na příchod fanoušků Baníku:

Fanoušci Baníku v obklíčení policejní přesily

Zpět do Ostravy měli fanoušci Baníku odcestovat vlakem Šírava, který byl posílen o pět vozů. Do Ostravy-Svinova by měl dojet v 1:30.

Ostravští fanoušci na sebe naposledy upozornili při sobotním domácím zápasu s Plzní. Na ulici před stadionem házeli pyrotechniku a ohrožovali projíždějící auta, následně se střetli s policisty. Fanoušci na ně útočili kameny a světlicemi; při zásahu bylo zraněno několik lidí, převážně policistů.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud