Koubek se zlobil po prohře s Plzní: Byli jsme znevýhodňováni | iSport.cz
20. listopadu 2011 • 07:45

Koubek se zlobil po prohře s Plzní: Byli jsme znevýhodňováni

TOP VIDEA
Bucha, Jeřábek, Hašek. Kdo další se vyváže z profesionální smlouvy?
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
VŠECHNA VIDEA ZDE

„Vyhrál lepší tým,“ uznal po zápase kouč Mladé Boleslavi Miroslav Koubek. Plzeň dokonce nazval „českou Barcelonou“. Vzápětí však dodal, že se mu během zápasu hrubě nelíbily některé výroky tria rozhodčích v čele s hlavním sudím Jaroslavem Bílkem. „Byli jsme v zápase znevýhodňováni,“ pravil po duelu, ve kterém jeho tým podlehl ve Štruncových sadech 3:2.„Jsem zklamaný z verdiktu rozhodčích, ale jsem v emocích, raději zavřu ústa,“ hodnotil nejprve trenér Miroslav Koubek zápase pro televizní kamery. Po chvíli na tiskové konferenci už svou kritiku rozvedl.

„Byla tam řada situací, které se mi hrubě nelíbily. Včetně asi desetivteřinového nastavení. Dali jsme kontaktní gól a zápas byl rychle ukončen,“ zlobil se směrem k hlavnímu arbitrovi.

Před tím se mu příliš nezdály dvě neuznané branky. Nejprve zkazil zvednutý praporek asistenta rozhodčího radost ve 42. minutě Janu Chramostovi, druhá situace nastala šest minut před koncem a tentokrát se hodně zlobil vysoký stoper Adrian Rolko.

„Bylo mi řečeno, že obě situace byly podle televizních redaktorů ofsajdové. Nemám důvod tomu nevěřit,“ reagoval domácí trenér Pavel Vrba. „Ani jeden z těch redaktorů není z Plzně, oba jsou z Prahy,“ dodal vtipně.

Jeho protějšek si postěžoval i na zákrok na Jana Štohanzla z prvního poločasu. „Jasná penalta,“ pravil Koubek. Co na to Vrba? „Na druhé straně za chvíli zase asi Janíček držel Pilaře a takových situací tam bylo několik. Rozhodčí podle mě utkání neovlivnil,“ měl jasno.

Milan Petržela gratuluje Marku Bakošovi, střelci dvou plzeňských branek
Milan Petržela gratuluje Marku Bakošovi, střelci dvou plzeňských branek


Televizní kamery daly plzeňskému kouči zapravdu. Obě ofsajdové situace byly podle zpomalených záběrů opravdu posouzeny v souladu s pravidly a tedy správně. Faul na Štohanzla nebyl ani podle opakovaných záběrů stoprocentně průkazný. S (ne)nastaveným čase se ovšem dá souhlasit.

Trenér Mladé Boleslavi však nakonec sympaticky uznal, že v zápase zvítězilo lepší mužstvo. „Měli jsme problémy, dělali individuální chyby na stoperu, nezachytávali kontry soupeře,“ vyjmenovával příčiny nezdaru.

Na vítězství na Spartě (3:0) jeho tým tentokrát navázat nedokázal. „Ofenzivní kombinací a kreativností je Plzeň daleko lepší než Sparta. Je těžké tomu čelit,“ uznal Koubek.

Poté z jeho úst zazněla pro domácí velmi lichotivá slova. „Recepty na českou Barcelonu, kterou se Plzeň stala, sice jsou, ale my jsme dnes nepředvedli to nejlepší,“ přirovnal úřadujícího mistra k nejlepšímu světovému týmu.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud