7. července 2012 • 08:23

Damková: Video ve fotbalové lize nebude. Nejsou peníze!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nově zavedené technologie pro posuzování sporných gólů ve fotbale nejspíše neovlivní české soutěže. Brání tomu především finanční nákladnost. Předsedkyně komise rozhodčích FAČR Dagmar Damková navíc nevidí v novince velký přínos."Podle mě tento systém videotechnologie bude zaveden jen na velkých zápasech, nedovedu si to představit v lize. Pokud jsem slyšela, jde o dva systémy a ty jsou velmi nákladné," řekla České televizi Damková.

Případů, při kterých může systém pomoci, je navíc podle Damkové jen málo. "Za velký přínos v dlouhodobé soutěži to nepovažuji.

Za celý minulý ročník jsme měli jen jeden podobný případ. Spousta lidí si navíc myslí, že se teď budou posuzovat podobně i penalty a ofsajdy, ale tak to není," upozornila.

Pravidlová komise i mezinárodní federace FIFA ve čtvrtek schválily zavedení dvou technologií, které pomohou rozhodčím posoudit, zda míč přešel brankovou čáru.

Jeden systém pracuje s čipem v míči, druhým je "Jestřábí oko", používané už delší dobu v tenise. Poprvé oficiálně bude sudím sloužit video letos v prosinci na mistrovství světa klubů.

Dagmar Damková má jasno. Video se v české lize zavádět nebude
Dagmar Damková má jasno. Video se v české lize zavádět nebude

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud