FAČR: Trávník na Bazalech je způsobilý, Baník na něm může proti Slavii hrát | iSport.cz
Richard Šíma
31. července 2012 • 15:44

FAČR: Trávník na Bazalech je způsobilý, Baník na něm může proti Slavii hrát

Vstoupit do diskuse
0
Baník může Slavii přivítat na Bazalech
TOP VIDEA
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Na co se vyplatí vsadit v duelu Slavie s Plzní?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Baník může sehrát sobotní duel se Slavií na Bazalech. Komise pro stadiony a hrací plochy v úterý uznala čerstvě zrekonstruovaný trávník na ploše ostravské arény jako hratelný. Šéf komise Petr Voženílek ale připustil, že sobotní zátěž může dosud ne zcela dostatečně zakořeněný a zahuštěný trávník poškodit.„Podle informací, které mi poskytl člen naší komise Jan Hrouzek, jenž hřiště v Ostravě osobně posuzoval, se jeho kvalita z poslední týden znatelně zlepšila,“ řekl Voženílek.

„Trávník jsme zařadili do kategorie „C“, to jest do nejnižší kategorie mezi plochami, na nichž se mohou ligová utkání hrát,“ pravil Voženílek.

Komise ještě před týdnem konstatovala, že se na nově zrekonstruovaném trávníku na Bazalech utkání se Slavií, které se má hrát 4. srpna, konat nemůže. Nadto zatrhla ostravskému klubu použití tradičního azylu ve Vítkovicích.

Tamní stadion čeká přestavba a část ochozů je už zdemolována. Ostravané velmi stáli o to, aby byl zápas odložen, Slavia byla ovšem zásadně proti. Baníku hrozilo, že bude muset utkání sehrát mimo Ostravu.

„Trávník na Bazalech ale za poslední dva týdny podstatně nabyl na kvalitě a může se na něm hrát,“ prohlásil včera Voženílek a Baníku se definitivně ulevilo. Přestože nyní riskuje, že si nechá plochu, do jejíž rekonstrukce investoval přes tři miliony korun, zničit.

„Je faktem, že zápas může novému trávníku na Bazalech uškodit. Ale vzhledem k tomu, že máme léto, čili stále poměrně příznivé vegetační období, mělo by být v silách Baníku případné poškození napravit. Horší by bylo, kdybychom měli listopad. To by mohlo klubu případné poničení plochy přinést trvalejší následky,“ dodal šéf komise.

Stav ostravského trávníku prý nebude mít na kvalitu utkání Baníku se Slavií žádný vliv. „Plocha je rovná a porostem pokrytá ze sedmdesáti procent.

Stébla ale nejsou dostatečně zakořeněná, proto jsme hřiště zařadili do kategorie C. Nepředpokládám, že by si někdo ze soupeřů mohl na jeho kvalitu v průběhu zápasu stěžovat,“ uzavřel Voženílek.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud