Jan Podroužek
8. října 2012 • 23:11

Fanoušci Baníku a Sparty řádili v Praze, policie zadržela 63 lidí

Autor: ,
Reklama
Fanoušci Baníku Ostravy po příjezdu do Prahy, kam zamířili kvůli utkání se Spartou Praha
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rezek se nádherně trefil z přímého kopu a srovnává na 1:1! Příbram - Sparta: Rezek se nádherně trefil z přímého kopu a srovnává na 1:1!
Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO | Chuligáni Baníku Ostrava spolu s příznivci Sparty řádili v Praze. Vlakem přijelo do hlavního města zhruba 200 ostravských fanoušků, které po celou dobu hlídal špalír těžkooděnců. Jejich pobyt se neobešel bez problémů, policie zatkla celkem 63 fanoušků Baníku a Sparty, kteří před večerním duelem plánovali rvačku.Opilost, vulgarismy a mohutné chorály. Folklór, který k ostravským chuligánům neodmyslitelně patří, zase vibroval Prahou. Od sedmi hodin si to na Letné rozdala Sparta s Baníkem, v pohotovosti byly bezpečnostní složky, aby uhlídaly rozdováděné fandy Baníku (a koneckonců i Sparty), aby nedošlo k brutálnímu střetu.

Těžkooděnci si užili drobné potyčky s nevychovanými hosty. Ti je neustále sprostě uráželi, vztyčené prostředníky létaly na všechny diváky „ostravského příjezdu“.

Jeden z fanoušků dokonce unikl z kordonu policistů. Po výstupu z vlaku se přehoupl přes zábradlí a pelášil tunelem k východu z nádraží. Neuběhla ale ani minuta a trojice v „černém brnění“ vedla zběha zpět ke stádu fanoušků Baníku.

Pár hodin před velkým „dárečkem“ dorazila do Prahy první slabší várka, asi 60 příznivců. Jejich příjezd proběhl bez problémů.

Fanoušci Baníku po příjezdu do Prahy, kam zamířili na utkání se Spartou
480p 360p 240p

Fanoušci Baníku po příjezdu do Prahy, kam zamířili na utkání se Spartou
480p 360p 240p

Fanoušci Baníku po příjezdu do Prahy, kam zamířili na utkání se Spartou
480p 360p 240p

Policie zadržela 63 fanoušků

Celkem 63 fotbalových fanoušků zadrželi policisté dnes kolem 17:30 u metra Skalka v Praze. Fanoušci pražské Sparty a ostravského Baníku totiž údajně plánovali před večerním fotbalovým zápasem rozsáhlou rvačku. ČTK to sdělila mluvčí policie Andrea Zoulová. Policistům se podařilo bitce zabránit, takže nikdo nebyl vážněji zraněn.

"Nedaleko stanice metra se setkaly dvě větší skupiny fanoušků obou týmů. Potyčku ale policisté překazili," popsala situaci Zoulová. Velká část lidí, kteří se podle policistů chtěli před večerním fotbalovým zápasem poprat, tak skončila v poutech.

Policisté nyní zjišťují totožnost všech zadržených a vyslýchají je. Fanoušci jsou podezřelí z výtržnictví. Chování řady z nich bylo policisty vyhodnoceno pouze jako přestupek, ale u několika i jako trestný čin.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze