17. června 2014 • 22:50

Brazílie chtěla výhru, ale má jen bod. S Mexikem remizovala 0:0

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Brazílie ve druhém zápase na mistrovství světa poprvé ztratili body. S Mexikem uhráli remízu 0:0 a o potvrzení postupu do osmifinále tak budou muset bojovat až v posledním zápase ve skupině proti Kamerunu. Domácí favorit si vytvořil více šancí, ale všechny nebezpečné situace vyřešil mexický brankář Guillermo Ochoa. Zápas jsme sledovali ONLINE na iSport.cz včetně ŽIVÉ VIDEODISKUZE s Jaroslavem Šilhavým a Pavlem Chaloupkou.

Mexiko

Domácí: César – Dani Alves, Silva (C), Luiz, Marcelo – Paulinho, Gustavo – Ramires (46. Bernard), Oscar (84. Willian), Neymar – Fred (68. Jo).

Hosté: Ochoa – Aguilar, Rodríguez, Márquez (C), H. Moreno, Layún – H Herrera (76. Fabián), Vázquez, Guardado – G. dos Santos (84. Jiménez), Peralta (74. Hernández).

Domácí: Jefferson, Dante, Maxwell, Henrique, Maicon, Fernandinho, Hernanes, Willian, Hulk, Bernard, Jo, Victor

Hosté: Corona, Talavera, Salcido, Reyes, Ponce, Fabián, Brizuela, Aquino, Peña, Jiménez, Pulido, Hernández

Domácí: Ramires, Silva

Hosté: Aguilar, Vázquez

Çakιr – Duran, Ongun (všichni Turecko) – Moen (Norsko)

Estádio Plácido Aderaldo Castelo, Fortaleza

ONLINE BRAZÍLIE - MEXIKO ZDE>>>

Trenér domácí reprezentace Luis Felipe Scolari před zápasem udělal jednu vynucenou změnu v sestavě. Hulka, který si na nedělním tréninku poranil stehno, v záloze nahradil Ramires z Chelsea. Miguel Herrera na druhé straně neměl důvod po povedeném utkání proti Kamerunu (1:0) do základní jedenáctky zasahovat.

Brazilci do utkání vstoupili trochu nervózně, nedařily se jim přihrávky a Mexičané se snadno dostávali k míči. Ve 24. minutě vyslal povedenou střelu Héctor Herrera, gólman Júlio César míč zasáhl konečky prstů, následoval však odkop od domácí branky. O minutu později se na druhé straně dostal k zakončení Neymar, jehož hlavičku Ochoa vyrazil.

Střela mexického středopolaře Vázqueze z 42. minuty jen těsně minula bránu. O chvíli později měla Brazílie šanci po přímém kopu, Ochoa byl ale opět pozorný a do šaten šly týmy za bezgólového stavu.

Na začátku druhého poločasu dostali znovu mexičtí fotbalisté "Kanárky" pod tlak a několikrát ohrozili domácí branku, spíše ale střelami z větší vzdálenosti. V 63. minutě zkusil na druhé straně štěstí Neymar z přímého kopu, svůj pokus ale neusměrnil mezi tyče.

O chvíli později se tentýž hráč dostal k míči po Bernardově centru do šestnáctky, jeho střelu k pravé tyči ale znovu zneškodnil Ochoa. Ten si poradil i s hlavičkou Thiaga Silvy v 86. minutě. Poslední šanci zápasu měl střídající Mexičan Jiménez, jeho tvrdou střelu Júlio César vyrazil. Brazílie tak přerušila sérii deseti vyhraných zápasů.

Šilhavý o Brazilci Fredovi: Po ofsajdech skončil, ale neměl to lehké

Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Ramires, Thiago Silva - Aguilar, Vázquez. Diváci: 60.342.

Brazílie: Júlio César - Daniel Alves, David Luiz, Thiago Silva, Marcelo - Paulinho, Luiz Gustavo - Oscar (84. Willian), Neymar, Ramires (46. Bernard) - Fred (68. Jo). Trenér: Scolari.

Mexiko: Ochoa - Rodríguez, Márquez, Moreno - Aguilar, H. Herrera (76. Fabián), Vázquez, Guardado, Layún - Peralta (74. Hernández), G. Dos Santos (84. Jiménez). Trenér: M. Herrera.

1. Mexiko 5 4 1 0 8:2 13
2. Brazílie 4 3 1 0 11:3 10
3. Chorvatsko 4 1 0 3 7:9 3
4. Kamerun 3 0 0 3 1:9 0

Jaroslav Šilhavý v newsroomu Sportu: "Domácí by byli radši, kdyby měli šest bodů. Tým Brazílie bude pod tlakem od začátku do konce, pokud neudělá titul. Podle mého názoru poslední zápas zvládnou a postoupí."

Pavel Chaloupka v newsroomu Sportu: "Tlak na sebe si Brazílie nenechá vnutit. Jsou tak zkušení, že si to nepustí do míst, kde bydlí a trénují. Vyrovnají se s tím."

2. poločas

Brazílie - Mexiko 0:0 - 90. minuta - konec zápasu

Brazílie - Mexiko 0:0 - 69. minuta - Další výrazná šance Neymara. A Ochoa opět bezchybný. Mexický brankář je nejvýraznějším mužem na hřišti.

Brazílie - Mexiko 0:0 - 46. minuta - začal druhý poločas

Utkání mezi Brazílií a Mexikem nabídlo hned několik ostrých soubojů

Přestávka

Pavel Chaloupka v newsroomu Sportu: "Mexičani mají opravdu dobré mužstvo. Vyrovnali průběh zápasu a ke konci poločasu byli aktivnější."

Jaroslav Šilhavý v newsroomu Sportu: "Je to opatrný zápas. Oba týmy mají tři body a podle toho to vypadá. Mexiko vstoupilo do utkání aktivně, pak se to vyrovnalo. Brazílie měla velkou šanci díky Neymarovi."

Pavel Chaloupka v newsroomu Sportu: "Nemyslím si, že hrají na remízu. Brazilci chtějí určitě vyhrát."

1. poločas

Brazílie - Mexiko 0:0 - 45. minuta - konec poločasu.

Brazílie - Mexiko 0:0 - 26. minuta - Krásná Neymarova střela k tyči... Ale mexický brankář si pro ní doskočil.

Brazílie - Mexiko 0:0 - 15. minuta - na první výraznější šanci stále čekáme.

Neymar během hymny jen těžko skrýval slzy.

Brazílie - Mexiko 0:0 - 1. minuta - zápas začal.

Před zápasem

Jaroslav Šilhavý v newsroomu Sportu: "V dnešním zápase bude rozhodovat střed pole."

Pavel Chaloupka v newsroomu Sportu: "Na Brazilce koukají miliony diváků, jsou pod obrovským tlakem. Každý od nich očekává titul, ale já viděl spoustu zajímavých týmů. Mexiko nemá co ztratit."