Tímto se s Vámi loučím a děkuji za pozornost.
Utkání končí bezbrankovou remízou, která se dá považovat za spravedlivou. Více střeleckých pokusů na svém kontě mají Kanárci, kteří měli pár slibných šancí. Tu největší měl v samém závěru utkání Thiago Silva, ale jeho hlavičku dokázal Ochoa zlikvidovat. Mexiko ovšem také nebylo bez šancí. V nastavení se dostal k dobré střele Jiménez, ale i César si počínal úspěšně. Utkání tedy končí remízou 0:0 a oba týmy si připisují do tabulky jeden bod.
90+3
Mexiko se ubránilo zřejmě poslednímu útoku Brazílie. Míč letí na střed hřiště a rozhodčí ukončuje utkání.
90+2
Na středu hřiště se dopouští faulu Willian a Mexiko se dostane k míči. Do konce nastavení zbývá jedna minuta.
90+1
Z pravé strany pokutového území se dostal k velmi tvrdé střele Jiménez a César musel předvést dobrý zákrok. Závěrečné minuty jsou vzrušující.
90+1
Nad rámec utkání budou nastaveny tři minuty.
90
Mexiko zahrávalo rohový kop, který dokázali Brazilci ubránit. U míče ale zůstal Guardado, jehož střela z pravé strany skončila těsně nad brankou.
89
Marcelo se dokázal dostat s míčem do vápna, kde po souboji s Jiménezem upadl na trávník. Pádu však hodně přidal a pokutový kop se tedy nepíská.
88
Mexičané měli výhodu zahrávání volného kopu, ale Kanárci se dokázali bez problémů ubránit a míří na útočnou polovinu.
87
Na útočnou polovinu se vydávají fotbalisté Mexika, kteří se snaží držet u míče.
86
Největší šance Brazílie v dnešním utkání. Neymar našel na malém vápně hlavu Thiaga Silvy, který poslal míč pouze do Ochoy, jenž měl nyní velké štěstí.
85
Brazílie bude zahrávat volný kop. Gustavo se dostal s míčem k pravému rohovému praporku, u něhož byl faulován.
84
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Oscar, přichází Willian.
84
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Giovani dos Santos, přichází Raúl Jiménez.
83
Na levé straně ukázal své umění s míčem Fabián, ale jeho následné přenesení hry na druhou stranu nebylo dobré. Míč skončil v zámezí.
82
Utkání se dostává do závěrečné fáze. Dočkáme se dnes vstřelené branky?
81
Zodpovědnost na sebe vzal dos Santos, který si nepočínal dobře. Jeho střela skončila na připravené zdi.
80
Rozhodčí Çakιr sprejuje na trávník čáru, za kterou bude stát zeď.
79
Mexiko bude zahrávat přímý kop z velmi dobré pozice! Hernández si dokonale pohlídal míč a donutil k faulu Silvu, jenž dostává žlutou kartu.
78
Do zakončení hlavou se dostal po postupném útoku Mexika Hernández, který ale nedokázal trefit branku.
77
Brazílie se usilovně snaží dostat do vedení, ale v prostoru před brankou dnes nemají Kanárci štěstí.
76
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Marco Fabián.
76
Do velmi dobré šance se po přihrávce Bernarda dostal Jo, ale jeho střela z levé strany skončila vedle branky.
75
Všechno na sebe vzal Neymar, který se snažil zpoza velkého vápna technickou střelou překvapit Ochou, ale jeho pokus dokázala obrana Mexika zablokovat.
74
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Oribe Peralta, přichází Javier Hernández.
72
Dani Alves měl na pravé straně hodně času pro dobrý centr, ale ten se mu nevyvedl. Obrana Mexika opět míč odvrátila, ale zůstávají u něj Brazilci.
71
Marcelo našel na levé straně volného Bernarda, který se uvolnil a poslal před branku centr, který obrana Mexika bez problémů odvrátila.
70
Po vystřídání Freda se hra Brazílie výrazně zlepšila. Mexiko se musí bránit.
69
Kanárci mohli jít do vedení. Bernard našel centrem z levé strany ve vápně Neymara, který si míč zpracoval a střílel k levé tyči. Ochoa dobrým zákrokem míč vyrazil.
68
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Fred, přichází Jo.
67
Oscar se pokoušel prostrčit míč na Freda, ale ten hru špatně přečetl a zůstal stát na místě. K míči se dostává Mexiko.
66
Velmi aktivní hra Mexičanů Brazílii vůbec nesvědčí. Přihrávky Kanárků nejsou příliš přesné.
64
Velmi dobře si před pokutovým územím počínal Marcelo, který se kličkou do strany uvolnil a poslal před branku dobrý centr. Fred se k němu ale dostat nedokázal, Márquez míč odkopl do bezpečí.
63
K exekuci přímého kopu se postavil Neymar a nevedl si vůbec špatně, když jeho technický pokus skončil těsně vedle pravé tyče. Ochoa zasahovat nemusel.
63
Brazílie tedy bude zahrávat přímý kop.
62
Neymar nabral na útočné polovině rychlost a byl faulován Vázquezem, který dostává žlutou kartu.
61
Herrera vyslal za obranu Brazílie rozběhnutého dos Santose, který se zmohl už jen k centru před branku. Tam se k míči dostal jako první César.
60
Dalekonosná střela v podání Guardada branku Césara neohrozila, když jeho pokus skončil vedle levé tyče.
59
Žlutou kartu dostává Aguilar. Obránce Mexika si u postranní lajny vyšlápl na Bernarda a žlutá karta je na svém místě.
58
Brazilci se snaží zklidnit hru a kombinují s míčem na středu hřiště. Dnes to z jejich strany není ideální výkon.
57
Mexičané jsou v posledních minutách lepším týmem. K velmi nebezpečné střele se dostal před pokutovým územím Herrera, jehož pokus skončil těsně nad brankou.
56
Zpoza pokutového území vyzkoušel pozornost Césara dos Santos, který se dostal k přízemní střele, která byla ještě Luizem ztlumena. César míč bez problémů zastavil.
56
Mexičané hrají velmi aktivně a kombinují na útočné polovině. Kanárci se mají na vlastní polovině co ohánět.
55
Ke střele z dálky se dostal Vázguez, jehož tvrdá střela skončila těsně nad břevnem.
54
Tentokrát poslal Guardado do vápna pouze centr, který dokázal na malém vápně odvrátit Silva.
53
Brazílie mohla jít do rychlého protiútoku, ale ten nepřesnou přihrávkou na Bernarda ukončil Luiz. Následně protiútok zahájilo Mexiko, který zakončil střelou Guardado. Jeho pokus byl sražen na rohový kop.
51
Z pravé strany se po rychlé kombinaci dostal k centru Aguilar, který si nevedl dobře. Míč skončil v zámezí.
50
Mexičané se dostali na útočnou polovinu, kde se snaží tvořit hru. Velmi dobře si počínal Herrera, který dokázal udržet těžký míč a vrátil ho na obránce.
49
Rohový kop Kanárkům nevyšel podle představ. Po centru Neymara se dostal míč na kopačky Oscara, jenž se nacházel před velkým vápnem. Jeho následná střela letěla vysoko nad břevno.
48
Bernard si velmi dobře zaběhl za obranu Mexika a dostal se s míčem až do vápna, kde se pokoušel před brankou najít Neymara. Rodríguez dokázal míč srazit do zámezí.
47
Na trávníku se v nefotbalové pozici ocitl Márquez, kterému sešlápl nohu Silva. Faul se ovšem nepíská a Brazílie se dostává k míči.
46
Na hranici pokutového území se dostal k míči Fred, jenž byl ale tímto faktem zaskočen a dlouho u něj nepobyl.
46
Mexiko rozehrávkou zahájilo druhý poločas.
46
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Ramires, přichází Bernard.
46
První poločas rozhodně nudný fotbal nepřinesl. Brazílie v něm byla podle předpokladů aktivnějším a lepším týmem, ale ke vstřelení branky to nevedlo. Kanárci ale měli dvě velmi dobré šance, nejprve v šestadvacáté minutě dobře hlavičkoval Neymar, ale Ochoa jeho pokus úspěšně vyrazil. Stejně dobře si brankář Mexika počínal v závěru poločasu proti střele Paulinho. Mexiko v prvním poločase také nezklamalo, když hraje velmi aktivně a svého soupeře k vážnějším situacím nepouští. Největší šanci Mexičanů měl v polovině poločasu Herrera, jehož tvrdou střelu z dálky dokázal zlikvidovat César. Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
45+1
45+1
V jediné nastavené minutě se nic nestalo. První poločas tedy končí bez vstřelené branky.
45
Prvním potrestaným hráčem v utkání je Ramires, který dostává žlutou kartu za faul na vlastní polovině.
44
Největší šance v prvním poločase brankou nekončí. Po volném kopu Brazílie se dostal ve vápně ke střele Paulinho, jenž z velmi dobré pozice poslal míč pouze do Ochoy, který si připisuje velmi dobrý zákrok.
43
Po levé straně se dostal k hranici pokutového území Marcelo, jenž poslal do vápna nízký centr, který byl velmi rychle obranou Mexika odvrácen.
41
Mexiko zatlačilo Kanárky před branku Césara a dostalo se do zakončení. Ze vzdálenosti dvaceti metrů se k technické střele dostal Vázguez, jenž poslal míč těsně vedle levé tyče.
40
Záložník Brazílie se již postavil na nohy a v utkání bude pokračovat.
39
Gustavo po vzdušném souboji s Herrerou zůstává ležet na trávníku. Hra je v tento moment přerušena.
38
Hra se velmi rychle dostala před druhou branku, kde se dostal ke střele zpoza pokutového území Marcelo, jehož střela nebyla přesná a skončila vedle branky.
37
Po centru před branku Césara se míč odrazil před velké vápno, kde se ke střele dostal Layún. Jeho pokus nebyl přesný a míč skončil vysoko nad brankou.
36
Mexiko bude zahrávat volný kop. Dani Alves se dopustil na levé straně před pokutovým územím faulu na Layúna.
35
Brazílie nakonec zahrávala rohové kopy dva. Ten první dokázala obrana Mexika odvrátit pouze do zámezí, ale při druhém brazilském rohu už musel zasahovat Ochoa, když se před malým vápnem dostal k hlavičce Fred, který ovšem poslal míč přesně na připraveného brankáře.
34
Brazílie bude zahrávat rohový kop. Oscar vyslal do vápna Daniho Alvese, který se nedostal k centru, protože mu jeden z bránicích hráčů míč odkopl.
33
Předchozí tvrzení se snažil vyvrátit Neymar, který si ale vzal příliš velké sousto, když se snažil přejít hned čtyři hráče, což se mu nepodařilo.
32
Kanárci nejsou zatím se svým výkonem spokojeni. V útočné fázi se jim příliš nedaří.
31
Při rozehrávce chyboval Dani Alves a Mexiko mohlo jít do protiútoku. Ten ale nakonec přerušil Silva, který dokázal o míč připravit dos Santose, jenž si míč špatně předkopl.
30
K dalekonosné střele se dostal brazilský Oscar, který se trochu překvapivě odhodlal ke střele a Ochoa musel být pozorný. Míč nakonec skončil v jeho náruči.
29
Luiz si příliš neporozuměl s Césarem, který musel vyběhnout daleko ze své branky, aby odkopl míč před dotírajícím dos Santosem.
28
V posledních minutách se hra trochu otevřela a hned je k vidění spousta zajímavých situací.
26
Velká brazilská šance. K centru z pravé strany se ve vápně dokázal dostat Neymar, jenž posílal míč ze vzduchu hlavou k pravé tyči. Ochoa se musel hodně natáhnout, aby dokázal zamezit brance.
25
Na druhé straně se blýskl Neymar, který se dostal k dobrému centr do vápna z levé strany. Mexičani se dokázali se štěstím ubránit.
24
César si připisuje úspěšný zákrok. Zpoza pokutového území vyslal tvrdou střelu Herrera a brankář Brazílie vyrazil konečky prstů míč do zámezí. Rohový kop ale na řadu nepřichází. Pomezní rozhodčí ukazuje praporkem, že se bude odkopávat od branky.
23
Skvělé držení míče ukázal světu Mexičan Peralta, který obdržel dobrou přihrávku do pokutového území a málem se dopracoval do zakončení. To mu na poslední chvíli překazil dobrým obranným zákrokem Silva.
21
Poslední minuty nám přináší stále stejný obrázek. Brazílie se drží s míčem u středu hřiště, ale do zakončení se nedostává. Mexiko má dobře zformovanou obranu.
20
Do vzdušného souboje se dostal na středu hřiště Layún s Daniho Alvesem, který si pomohl loktem. Rozhodčí tento počin neviděl, takže ho ani nepotrestal.
19
Slibná akce Brazílie opět končí odmávaným ofsajdem. Marcelo našel z levé strany ve vápně Freda, který ovšem hlavičkoval z ofsajdového postavení.
18
Neymar neposlal do vápna dobrý centr a to je také jeden z důvodů, proč se dostal k míči jako první Aguilar a odkopl jej do bezpečí.
17
Brazilská hvězda Neymar vybojoval další volný kop pro svůj tým. Tentokrát ho skluzem zastavil Rodríguez.
16
Marcelo vedl po levé straně útok Brazílie, ale s míčem se při kličce dostal za postranní lajnu.
15
Mexičané hrají velmi obětavě, což zatím na Brazilce platí.
14
Fred vybojoval na hranici pokutového území míč pro Marcela, kterému ho prostrčil na levou stranu a rychlonohý obránce se jej poté snažil procpat na malé vápno. Jeho záměr mu ale nevyšel, protože míč skončil v zámezí.
13
Zbytečného útočného faulu se dopustil Dani Alves, který skluzem podrazil rozběhnutého Guardada. Žlutou kartu ale obránce Brazílie neuviděl.
12
Mexičané se po velmi dobrém úvodu utkání začínají stahovat více na vlastní polovinu. Brazílii se zvedají procenta držení míče.
11
Vzrušení před brankou Mexika nakonec bylo zbytečné. Oscar poslal z levé strany do vápna přízemní centr na Freda, který pohotově zakončil těsně vedle pravé tyče. Ovšem útočník Brazílie byl v ofsajdu a branka by stejně neplatila.
10
Slibně rozvíjející protiútok Mexika ohrožení branky nepřinesl. Peralta se totiž dopustil na útočné polovině faulu.
9
Brazilci se pokouší držet u míče a to se jim daří. Ovšem kombinují pouze na středu hřiště. Mexiko totiž velmi dobře brání a napadá.
8
Trochu překvapivá rozehrávka volného kopu z velké vzdálenosti. K míči se postavil Luiz, jenž se pokoušel přímou střelou překonat Ochou, ale jeho pokus skončil již na dobře postavené zdi.
7
Dos Santos předvedl tvrdý skluz na Neymara, který tento souboj nedokázal ustát. Brazílie bude zahrávat volný kop.
6
Postupným útokem se dostali Brazilci k velkému vápnu, kde hledal Ramires centrem před branku Freda. Míč dokázal z vápna vyhlavičkovat Márquez.
5
Kanárci se snaží hru uklidnit a kombinují s míčem na středu hřiště.
5
Layún se snažil odcentrovat z levé strany do vápna, ale míč mu dokázal sebrat Gustavo, kterého následně fauloval.
4
Ale ani z této situace se Mexičani ke střele na branku Césara nedostali, ale nadále zůstávají u míče.
3
Guardado vyslal do vápna dobrý centr, ale brazilská obrana dokázala míč odvrátit. Z následného útoku vybojovalo Mexiko rohový kop.
2
Paulinho se dopustil faulu na Guardada a Mexiko bude zahrávat volný kop.
2
Mexičani se dokázali dostat k míči a svoji kombinaci přesouvají na útočnou polovinu.
1
Na středu hřiště se dopustil faulu na Neymara Vázquez, který je slovně napomínám hlavním rozhodčím.
1
Brazílie se ujala úvodního výkopu a zahájila dnešní utkání.
1
Hymny jsou minulostí. Utkání může začít.
Na řadu přichází státní hymny. Prvně uslyšíme hymnu Mexika a hned poté hymnu Brazílie, která bude určitě velmi emotivní.
Fotbalisté přichází na zelený pažit.

Brazílie: César – Dani Alves, Silva (C), Luiz, Marcelo – Paulinho, Gustavo – Ramires, Oscar, Neymar – Fred.
Náhradníci: Jefferson, Victor – Dante, Maxwell, Henrique, Maicon, Fernandinho, Hernanes, Willian, Hulk, Bernard, Jo.

Mexiko: Ochoa – Aguilar, Rodríguez, Márquez (C), H. Moreno, Layún – H Herrera, Vázquez, Guardado – G. dos Santos, Peralta.
Náhradníci: Corona, Talavera – Salcido, Reyes, Ponce, Fabián, Brizuela, Aquino, Peña, Jiménez, Pulido, Hernández.

Rozhodčí: Çakιr – Duran, Ongun (všichni Turecko) – Moen (Norsko).
Mexiko

I Mexiko si v prvním utkání počínalo úspěšně, když porazilo Kamerun 1:0. Vítězství Mexika se ale nerodilo snadno, protože kvůli špatným rozhodnutím pomezního rozhodčího o dvě branky v prvním poločase přišlo a muselo tvrdě bojovat ve druhém poločase. V tom se v jednašedesáté minutě prosadit Peralta, jehož branka byla v utkání jedinou. Mexiko tedy vyhrálo úvodní utkání proti Kamerunu 1:0.

Základní sestava v prvním utkání:

Ochoa – Aguilar, Rodríguez, Márquez (C), H. Moreno, Layún – H Herrera, Vázquez, Guardado – Peralta, G. dos Santos.

Nominace Mexika: José Corona, Guillermo Ochoa, Alfredo Talavera – Paul Aguilar, Miguel Layún, Rafael Márquez, Héctor Moreno, Miguel Ponce, Diego Reyes, Francisco Rodríguez, Carlos Salcido – Javier Aquino, Marco Fabián, Andrés Guardado, Héctor Herrera, Carlos Peña, José Vázquez – Isaác Brizuela, Giovani dos Santos, Javier Hernández, Raúl Jiménez, Oribe Peralta, Alan Pulido.
Brazílie

Kanárci první duel na mistrovství světa zvládli a získali tři body. Jejich vítězství 3:1 proti Chorvatsku se ale nerodilo lehce. Po jedenácti minutách si vlastní branku vstřelil Marcelo a Brazilci museli utkání otáčet. Brazílie dlouho neprohrávala, protože v devětadvacáté minutě vyrovnala hvězda brazilského výběru Neymar. O osudu utkání se rozhodlo v jednasedmdesáté minutě, kdy po sporné situaci ve vápně zahrávala Brazílie pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Neymar, jenž si připsal druhou branku v utkání. V nastavené čase poté ještě přidal jednu branku Oscar a Kanárci tedy porazili Chorvatsko 3:1.

César – Dani Alves, Silva (C), Luiz, Marcelo – Paulinho, Gustavo – Hulk, Oscar, Neymar – Fred.

Nominace Brazílie: Júlio César, Jefferson, Victor – Marcelo, Daniel Alves, Maicon, Maxwell, Thiago Silva, David Luiz, Dante, Henrique – Paulinho, Ramires, Willian, Oscar, Hernanes, Luiz Gustavo, Fernandinho – Bernard, Neymar, Fred, Jo, Hulk. Kouč: Luiz Felipe Scolari.
Přeji krásný večer a vítám Vás u našeho textového přenosu. Celá Brazílie je opět na nohou, protože na Kanárky čeká druhé vystoupení. Dnes se proti nim postaví Mexiko, které za sebou má rovněž jedno úspěšné vystoupení.

Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.