3. července 2016 • 15:04

Zazova penalta je hit! Přišel, viděl a zazdil, svět se baví jeho chůzí

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na plac šel s jediným úkolem – vzít balon a v penaltovém rozstřelu trefit branku. Jenže to se nepovedlo. Italský „žolík“ Simone Zaza poslal svůj pokus vysoko nad, navíc mu nesedl ani zvláštní, zpomalený rozběh. Po vyřazení od Německa se stal terčem vtípků na sociálních sítích po celém světě. Někdo paroduje jeho start k penaltě, na jiných obrázcích se zase objevila Zazova mapa pohybu na hřišti – ta byla prakticky jen od střídačky na pokaženou penaltu.Pětadvacetiletý útočník Juventusu prožívá asi nejhorší chvíle fotbalové kariéry. Na penaltu si věřil, proto jej trenér Antonio Conte poslal v samém závěru prodloužení s Německem na hřiště. Zaza šel kopat jako druhý z Italů, čekal ho vůbec první kontakt s balonem.

Před svým pokusem zpomalil rozběh, zdrobnil krůčky a skoro se zastavil. Chtěl rozhodit Neuera v brance, to se ale nepovedlo. Zaza napálil balon vysoko nad a pomohl k německé cestě za postupem do semifinále evropského šampionátu.

Zpackaná penalta aspiruje na jednu z nejhůře kopnutých v rámci velkých turnajů. Na internetu si z jeho pokusu dělají legraci lidé po celém světě. Podle obrázků z Twitteru se mu smály i americké fotbalistky při cestě na trénink, nejvíc reakcí schytal za svůj zvláštní, zpomalený rozběh.

Někdo ho připodobňuje ke zvířecímu kroku, vtipné video na Zazův účet umístil na sociální síť i útočník Arsenalu Danny Welbeck.

Podívejte se na reakce k muži, který se stal jedním z největších nešťastníků probíhajícího mistrovství Evropy ve Francii.

Vše o EURO 2016 najdete ZDE »

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze