EURO 2020 | Poláci řeší šílený trávník: Chyběly hrabičky a lopatky! Zasáhl i premiér | iSport.cz
21. listopadu 2019 • 12:37

Poláci řeší šílený trávník: Chyběly hrabičky a lopatky! Zasáhl i premiér

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kvůli katastrofálnímu stavu trávníku na národním stadionu ve Varšavě, kde se polští fotbalisté v úterý utkali se Slovinskem v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2020, zakročil premiér Mateusz Morawiecki. Poláci zvítězili 3:2, ale jak hráči, tak trenér si stěžovali na stav trávníku na hřišti."Poprosil jsem odpovědné lidi, aby se o tu záležitost začali zajímat a jednou provždy ji vyřešili," řekl šéf polské vlády Morawiecki ve středu večer v televizi Polsat. Chce, aby se národní stadion stal "předmětem hrdosti a byly na něm dobré podmínky ke hře".

Národní stadion, který stojí v centru Varšavy na východním břehu Visly, vznikl po přestavbě starší arény před fotbalovým mistrovstvím Evropy, které Polsko pořádalo společně s Ukrajinou v roce 2012. S kapacitou 58.500 míst k sezení jde o největší polský stadion.

Při zápase se Slovinskem si hráči stěžovali, že trávník na hřišti klouzal, byl příliš prosypaný pískem a drolily se z něj trsy trávy. "Chyběly už jenom hrabičky a lopatky," okomentoval to záložník Grzegorz Krychowiak. Brankář Wojciech Szczesny si postěžoval, že nešlo "o fotbal, ale o krasobruslení".

"Mluvit o trávníku na národním stadionu jako o pastvině je urážkou pastviny," uvedl v komentáři po utkání portál Wirtualna Polska.

V úterý neměli fotbalisté problém s trávníkem poprvé, stejná situace byla už při předchozím zápasu polské reprezentace se Severní Makedonií.

Z V R P Skóre B

 

EURO 2020 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2020 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2020 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale bude v roce 2020 ve znamení dvanáctek. Proběhne od 12. června do 12. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí.

FORTUNA:LIGA 2019/2020 Liga mistrů 2019/2020 Slavia v Lize mistrů

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud