Bulharský trenér, co byl i ve Slavii: Český soupeř? Zaspalo se, teď si věří | iSport.cz
Jakub Dvořák
7. června 2019 • 11:01

Bulharský trenér, co byl i ve Slavii: Český soupeř? Zaspalo se, teď si věří

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
RUDEJ FANDA: Sparta dopředu? Jak Hřebíkův kosočtverec! Z Beaugela je Tecl kola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stilijan Petrov, Dimitar Berbatov či Valerij Božinov… To je fotbalové Bulharsko, jaké si čeští fanoušci dodnes pamatují. Ale jak vypadá aktuální síla pátečního soupeře v kvalifikaci o EURO 2020? „V kádru jsou spíš průměrní hráči,“ říká Vasil Boev, rodilý Bulhar, který působil v realizačním týmu druholigové Vlašimi. Prozradil, jaké pravidlo o vytíženosti hráčů v klubech uplatňuje současný kouč Balakov a připojil komentář k největším současným oporám.Jako mladý fotbal hrál. Posledních dvacet let ale žije v Česku, kde dlouhá léta trénoval mládež Slavie. Jeho posledním angažmá bylo u druholigové Vlašimi. Jinak se Vasil Boev věnuje učení na Bulharském gymnázium na Praze 6. Když má tipnout výsledek večerního zápasu, moc se mu nechce. „Přeju si, aby to dopadlo 1:1. Za ty léta jsem si k této zemi udělal silný vztah,“ usmívá se 45letý trenér.

Co lze od Bulharska očekávat?
„Jak asi víte, před měsícem se změnil trenér. K týmu přišel Krasimir Balakov a zatím je to velká neznámá. Nicméně tím, jak se prezentuje v médiích, se dá očekávat, že mužstvo bude hodně disciplinované a odjezdí zápas na 120 procent. Hráči budou namotivovaní. Co se týká herní stránky, Balakov většinou preferuje systém 4-2-3-1 a klade velký důraz na agresivitu. Nepředpokládám, že by tým proti Čechům vysoko napadal. Spíš bude vyčkávat na jejich chybu a hrát na rychlé protiútoky. Sám Balakov řekl, že když se v Praze neprohraje, bude to úspěch.“

Troufají si dostat se přes Čechy na EURO?
„Oni počítají s tím, že se na EURO dostanou. Dělají si velké naděje. Přes 15 let nebyli na žádné velké akci a nyní cítí šanci, že by mohli postoupit. Někteří dokonce mluví o povinnosti.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud