Christian Eriksen: první slova po kolapsu | iSport.cz
14. června 2021 • 11:04

Eriksen poprvé promluvil po kolapsu: Chci to pochopit. Mourinho plakal

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Sparta proti Monaku narazila na strop. Co chybělo Hložkovi? Vácha řešil jeho ideální roli
SESTŘIH: Sparta padla na Letné s Monakem 0:2 a Liga mistrů se jí vzdálila
VŠECHNA VIDEA ZDE

V tu chvíli jako by se zastavil čas. Vše utichlo a přítomní jen s napětím, a slzami v očích, sledovali počínání zdravotníků. Kolaps dánské hvězdy Christiana Eriksena zasáhl utkání proti Finsku (0:1) na EURO. Vše naštěstí dopadlo dobře, záložník je živý a nyní má jasný cíl: „Chci pochopit, co se stalo,“ uvedl Eriksen v prohlášení skrz svého agenta pro italský deník Gazzetta dello Sport.Začátek 43. minuty utkání mezi Dánskem a Finskem už bude navždy spojen s děsivým kolapsem domácího Christiana Eriksena. Ten se nikým neatakován z ničeho nic sesunul na trávník kodaňského stadionu. Bleskově byli přivoláni zdravotníci, kteří se stali hrdiny evropského šampionátu. I díky jejich včasnému zásahu, který zahrnoval i masáž srdce, hvězda Interu Milán přežila. Po minutách nejistoty, kdy byl Eriksen odnesen na nosítkách ze hřiště, přišla pozitivní zpráva: je stabilizovaný a podstoupí řadu vyšetření v nedaleké nemocnici.

„Měl zástavu srdce. Byl prakticky mrtvý. Ani nevím, jak se nám ho podařilo vrátit zpět na svět. Vše se seběhlo tak rychle. Nevíme, proč k tomu ale došlo,“ prohlásil lékař dánského týmu Martin Boesen, který vzhledem k tomu, že není kardiolog, nechtěl zacházet do větších podrobností.

V pondělí ráno poskytl první prohlášení i sám devětadvacetiletý záložník. „Nevzdám to. Už se cítím lépe. Ale chci pochopit, co se stalo. Chci každopádně všem poděkovat za to, co jste pro mě udělali,“ uvedl Eriksen skrz svého agenta pro italský deník Gazzetta dello Sport.

Christian Eriksen zkolaboval, medikům se podařilo přivést ho k vědomí. Ze stadionu byl okamžitě převezen do nemocnice
Christian Eriksen zkolaboval, medikům se podařilo přivést ho k vědomí. Ze stadionu byl okamžitě převezen do nemocnice

„Musí si teď odpočinout. Je s ním jeho partnerka a rodiče. Zůstane pod dohledem, každopádně ale chce podpořit své spoluhráče proti Belgii,“ doplnil hráčův agent.

Opora dánské reprezentace byla v kontaktu i se spoluhráči, dokonce s nimi měla už vtipkovat. „Myslím, že se cítí hůř než já,“ měla pronést. Což potvrdil i dánský kouč Kasper Hjulmand, jenž prozradil i to, že Eriksen si z děsivého momentu mnoho nepamatuje. „Pokusíme se dát dohromady a hrát i za něj,“ dodal trenér.

Sobotní událost zasáhl značně i Eriksenova bývalého kouče z Tottenhamu Josého Mourinha. „Všichni udělali společně maximum, aby zůstal mezi námi, se svou rodinou, aby žil. Bylo to mnohem důležitější než fotbal, ale zároveň věřím, že to ukázalo i dobré hodnoty fotbalu. Láska, solidarita, rodinný duch. Nebylo to jen o jeho rodině, ale o fotbalové rodině,“ prohlásil portugalský trenér. „Modlil jsem se, plakal, ale kolik milionů lidí to udělalo po celém světě? Věřím, že mnoho, protože fotbal lidi spojuje,“ dodal.

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Program a rozpis zápasů Pavouk EURO 2021 Play off Soupiska Skupiny Stadiony a města Rozhodčí Tabulka střelců Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července v 11 zemích a 11 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud