EURO 2021 | Varianty na Chorvaty: Holeš - kyslík pro zálohu! Souček jako ve WHU | iSport.cz
Michal Kvasnica
17. června 2021 • 10:58

Varianty na Chorvaty: Holeš - kyslík pro zálohu! Souček jako ve WHU

Vstoupit do diskuse
8
TOP VIDEA
Legendární Ježdíkův vítězný timeout: Welsch jako volavka, Jelínek coby střelec
OH naruby: potlesk pro Seemanovou, pochopení pro Bilesovou a kérky s kruhy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomáš Galásek, asistent trenéra Jaroslava Šilhavého a jeden z nejlepších defenzivních záložníků nároďáku, musí mít zamotanou hlavu. Stejně jako celý realizační tým. Navzdory povedenému startu EURO se totiž nabízí otázka, zda sáhnout do ustáleného středu pole, kde působí nezvykle unaveným dojmem Alex Král. Kdo za něj? Tomáš Holeš. Deník Sport se přiklání ke změně: Král by si odpočinul a slávistův důraz by na technické Chorvaty platil. „V tuhle chvíli mi to přijde jako ideální va rianta, navíc by měl Souček větší volnost," souhlasí bývalý reprezentant Jan Rajnoch. V zamčené části textu najdete možné varianty české sestavy i jak by se měnila role Tomáše Součka.Není to nic, co by mělo Jaroslava Šilhavého po výhře 2:0 nad Skotskem budit ze snu. Zároveň však není znepokojivá forma Alexe Krále nic, nad čím by měli trenéři zavírat oči. Na krátkodobém turnaji je úkolem koučů naroubovat do sestavy chlapíky v nejlepším rozpoložení. Fungující vazby zachovat, ale zásluhy stranou, na ty není čas. Proto je momentálním tématem číslo jedna před zítřejším duelem s Chorvatskem pozice defenzivního záložníka.

„Už před Skotskem jsme konkrétně zvažovali, zda nasadit Alexe Krále, nebo Tomáše Holeše. Byla to jedna z věcí, o které jsme se rozhodovali,“ přiznává Šilhavého asistent Jiří Chytrý. „Pokud budeme přesvědčení o tom, že je to ve prospěch týmu a takticky se to hodí vůči typologii soupeře, může v základu nastoupit někdo jiný. Všichni hráči tady jsou dostatečně kvalitní,“ dodává.

Jindy čiperný a agresivní Král působil v úvodním utkání bez šťávy, stejně jako předtím proti Albánii a Itálii. Nejde o náhodu, ale o viditelný pokles fazony. Možná důsledek toho, že (nepočítámeli Skotsko) odehrál poslední soutěžní utkání v Rusku přesně před měsícem.

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
8

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Program a rozpis zápasů Pavouk EURO 2021 Play off Soupiska Skupiny Stadiony a města Rozhodčí Tabulka střelců Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července v 11 zemích a 11 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud