Stanciu táhl Rumunsko! Brankáře překvapil z dálky, vidět byl i Chipciu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Portugalska v Lize národů remizovali 0:0 v Itálii, vyhráli skupinu A3 a jako první si zajistili postup do červnového finálového turnaje. Záložník Sparty Nicolae Stanciu pomohl Rumunsku brankou a asistencí k vítězství 3:0 nad Litvou, přihrávku na gól zaznamenal i další rumunský hráč letenského týmu Alexandru Chipciu.

Portugalci bez hvězdného kapitána Cristiana Ronalda potřebovali k jistotě postupu bod a v Miláně přenechali iniciativu domácím. Ti si vytvořili víc střeleckých příležitostí, ale žádnou z nich neproměnili. Italové poprvé v historii nedokázali vyhrát v šesti domácích utkáních po sobě. Úřadující mistry Evropy do Final Four doprovodí vítězové dalších tří A skupin Ligy národů.

Rumunsko poslal do vedení už v sedmé minutě George Puscas po Chipciuově přihrávce, krátce po změně stran zvýšil Claudiu Keserü, jehož branku zase připravil Stanciu. Ten se sám prosadil v 65. minutě z přímého kopu. Rumuni, na jejichž lavičce zůstal další sparťan brankář Florin Nita, jsou ve skupině C4 druzí se ztrátou dvou bodů na vedoucí Srbsko.

Švédsko zdolalo Turecko 1:0 a připsalo si první výhru do skupiny B2. Zápas v Eskisehiru rozhodl v 71. minutě proměněnou penaltou Andreas Granqvist. Seveřané vrátili soupeři domácí zářijovou porážku 2:3.

Albánie - Skotsko 0:4 (0:2)
Branky: 55. a 67. Forrest, 14. Fraser, 45.+2 Fletcher z pen. ČK: 22. Mavraj (Albánie).

Skupina 1

1. Skotsko 4 3 0 1 10:4 9
2. Izrael 4 2 0 2 6:5 6
3. Albánie 4 1 0 3 1:8 3

Skupina C4:
Srbsko - Černá Hora 2:1 (2:0)
Branky: 30. Ljajič, 32. Mitrovič - 70. Mugoša.

Rumunsko - Litva 3:0 (1:0)
Branky: 7. Puskas, 47. Keserü, 65. Stanciu. ČK: 86. Novikovas (Litva).

Malta - Kosovo 0:5 (0:1)
Branky: 78. a 80. Avdijaj, 15. Muriqi, 70. Kololli, 86. Rašica.

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905