25. června 2015 • 15:45

Tohle naštvalo Itálii. Portugalci se Švédy drželi remízu a nehráli!

Autor:
Italský kouč Luigi di Biagio nesl vyřazení svého týmu těžce, naštval ho i konec zápasu Portugalska se Švédskem
TOP VIDEA
Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Porazili favorizovanou Anglii jasně 3:1, přesto museli skousnout hořké zklamání. Fotbalisté Itálie vypadli na EURO do 21 let už ve skupině. Odsoudil je k tomu gól Švédska proti Portugalsku z 89. minuty, po kterém už oba týmy nejevily zájem o hru. A to se nelíbilo italskému trenérovi Luigi di Biagiovi.Itálie si cestu za postupem zkomplikovala hned v prvním zápase, když prohrála 1:2 právě ze Švédy. Po remíze s Portugalskem tak věděla, že musí porazit Anglii a duel Portugalců ze Švédy nesmí skončit remízou. Jenže přesně to se stalo.

Zatímco Itálie drtila Anglii 3:0, ve stejnou dobu vedlo Portugalsko nad Švédskem 1:0. Ovšem severský tým v 89. minutě vyrovnal. Portugalcům i remíza stačila na první místo ve skupině a Švédsko si zařídilo postup na úkor Itálie.

A podle toho závěr zápasu vypadal. Portugalci si jen nahrávali na vlastní půlce, zatímco Švédové je vůbec nenapadali. Oba týmy prostě čekaly na závěrečný hvizd, o výsledku druhého zápasu dobře věděly. Trapné a nedůstojné celého EURO.

VIDEO | Závěr zápasu mezi Portugalskem a Švédskem

Italský trenér se k tomu příliš vyjadřovat nechtěl. „Nechci mluvit o druhém zápase. Chci zdůraznit, že jsem hrdý na své chlapce,“ řekl. Ovšem že si o osudové remíze myslí své, bylo patrné. „Dál věřím v čistotu fotbalu. I když po dnešku asi o trochu méně,“ pronesl.

Italové byli o to smutnější, že je potkal podobný osud jako český tým. Ve své skupině dali nejvíce gólů, nepovedl se jim jen poločas proti Švédsku. „Vždy si po turnaji můžete říct, že jste měli něco udělat lépe. To je fotbal,“ zakončil zklamaný Di Biagio.

Trenér Itálie: Věřím v čistotu fotbalu, ale už trochu méně

Hvězdný Angličan Kane: Jsem útočník. Nedat gól je zklamání

Kouč Anglie po vyřazení: Byl to paradoxně náš nejlepší výkon

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, me21, itálie
 Klasická verze
Mobilní verze