12. října 2012 • 16:48

Kadlec nedal penaltu a reprezentační "21" prohrála s Ruskem 0:2

Lvíčata nezvládli první zápas s Ruskem, prohráli 0:2.
Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0! Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0!

Čeští fotbalisté do 21 let prohráli v úvodním zápase baráže o postup na evropský šampionát doma s Ruskem 0:2 a vzdálila se jim účast na červnovém turnaji v Izraeli. Sbornou poslal do vedení v 33. minutě Smolov, stejný hráč pak z penalty zvýšil. Mezitím neproměnil pokutový kop Kadlec a Češi utrpěli v kvalifikaci a baráži první porážku od září 2008. Odveta je na programu v úterý v Jekatěrinburgu.

Český celek se nakonec musel v Jablonci obejít nejen bez prvního brankáře Valeše, který po nedávných problémech s kolenem zůstal na lavičce, ale i bez lehce zraněného stopera Kalase a nemocného záložníka Krejčího. Další rána potkala kouče Dovalila hned po čtyřech minutách, kdy ze hřiště odkulhal Hanousek a na jeho místo přišel střídající Vaněk.

Rošády v sestavě jako by na český tým dolehly. Mladíci, kteří prošli kvalifikační skupinou bez porážky, začali velmi opatrně a Rusové hned v úvodu dvakrát zahrozili. Jen špatné zpracování nejprve připravilo o šanci Jakovleva, vzápětí mířil do boční sítě útočník Machačkaly Smolov.

Češi se nemohli dostat do tempa, ztráceli míče a ruský gólman Zabolotnij byl prakticky bez práce. Ani Rusové ale nechtěli riskovat, a tak se hrálo převážně ve středu pole. Když už se zdálo, že domácí hru vyrovnali, přišel ruský úder.
Šatov v 33. minutě vysunul Smolova, který využil, že ho domácí stopeři nechali trestuhodně volného, a přízemní střelou k tyči překonal Valešova náhradníka Koubka.

Češi ještě víc znervózněli a zbytečnými chybami se několikrát dostali do úzkých. Krátce po pauze nejprve Čeryšev napálil jen obránce a v 57. minutě mohli domácí děkovat Koubkovi, že neinkasovali podruhé. Na brankáři Hradce Králové ztroskotal Smolov.

Nepovedené odpoledne Češi korunovali v 64. minutě. Krátce po příchodu střídajícího Wágnera na hrot nařídil sudí po zákroku na Tecla penaltu, Kadlecovu přízemní střelu ale Zabolotnij vyrazil. Neproměněný pokutový kop mladíky paradoxně vyburcoval k větší ofenzivě a hostující obrana měla potíže.

Kadlec připravil slibnou pozici pro volného Vaňka, jablonecký záložník ale přestřelil. V 71. minutě po centru propadl balon na malé vápno k Wágnerovi, který však napálil jen ruského gólmana. A tak přišel trest: Nitrianský fauloval ve vápně a Smolov v 74. minutě z penalty zvýšil ruské vedení na 2:0. Od třetí rány pak ještě zachránila český celek tyč a na konci i břevno.

Česká republika - Rusko 0:2 (0:1)
Branky: 33. a 74. z pen. Smolov.
Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.).
ŽK: Hejda, Nitrianský - Logašov, Burlak.
Diváci: 2116.

Česko: Koubek - Nitrianský, Hejda, Čmovš, Lecjaks - Daníček - Kopic (62. Wágner), Pospíšil (87. Vůch), Hanousek (4. Vaněk), Tecl - Kadlec.

Rusko: Zabolotnij - Callagov, Burlak, Běljajev, Logašov - Petrov, Kirillov (69. Bibilov) - Jakovlev (81. Kanunnikov), Šatov, Čeryšev - Smolov.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)