10. června 2017 • 14:20

Vyhazov ve druhé lize, pak trénink s repre. Anglie řeší nový objev

Autor:
Reklama
Anglický brankář Luke O'Reilly
TOP VIDEA
Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický
TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poslední dny byly pro kariéru anglického brankáře Luke O´Reillyho hodně divoké. Že vám to jméno nic neříká? Není divu. Teprve dvacetiletý fotbalista se neprosadil ani v kádru druholigového Cardiff City. Jenže tento týden se stal součástí slavné reprezentace Albionu, která se připravuje na vypjatý kvalifikační zápas o MS 2018 ve Skotsku. A ejhle, mladý gólman se okamžitě stal terčem skauutů klubů z Premier League.Pokud si zadáte jméno Luke O´Reilly do vyhledávače, kromě osobních účtů na sociálních sítích vám nevyjede o fotbalové kariéře zhola nic. Talentovaný borec nemá za sebou v této sezoně ani jeden start v druhé nejvyšší soutěži Anglie. Jeho potenciál nebyl pro klub z Cardiffu natolik zajímavý, aby mu po dvou letech smlouvu prodloužil. Momentálně si tak hledá nové angažmá.

O to větší šok musel zažít, kam ho osud nasměroval v předchozích dnech. Mladík dostal pozvánku na reprezentační sraz před důležitým utkáním ve Skotsku.

Z ničeho nic se tak stal pátým brankářem národního týmu a mohl posbírat zkušenosti vedle takových es, jako jsou Joe Hart, Tom Heaton, Jack Butland a Fraser Forster, kteří se mohou pyšnit stovkami ligových startů.

„Miluju tento týden a trénování s Anglií. Skvělé zážitky, díky za všechno,“ blažil se na svém Twitteru O´Reilly.

V přítomnosti o hodně slavnějších kolegů strávil celý týden, i když se nejdříve mělo jednat pouze o jednodenní záležitost. O nevšední nominaci se postaral trenér brankářů Martin Margetson, který O´Reillyho trénoval ještě v Cardiffu, než se stal součástí trenérského štábu v národním týmu.

Kromě nezapomenutelného zážitku by nečekané dobrodružství mohlo přinést neznámému hráči i zajímavé angažmá. Podle spekulací v britských médiích už situaci okolo talentu monitorují dva kluby z Premier League, jedním z nich by měl být Crystal Palace.

Asi jen těžko si představit, že by před několika týdny po vyhazovu z posledního angažmá mohl snít o reprezentaci a smlouvě v jedné z nejslavnějších lig. Jenže i takové příbehy fotbal přináší.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze