MS 2018 fotbal | Argentina je v Moskvě! Blíží se první vystoupení hvězdného Messiho | iSport.cz
Radek Špryňar
16. června 2018 • 12:50

Argentina je v Moskvě! Blíží se první vystoupení hvězdného Messiho

TOP VIDEA
UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová
Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0! Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RUSKA | Už jen pár chvil zbývá do začátku utkání mezi Argentinou a Islandem. A v Moskvě je to znát na každém rohu. Z dálky je vidět oválný červenobílý stadion Spartaku, k němu se valí tisíce jihoamerických fanoušků v modrobílých dresech. Drtivá většina s desítkou na zádech a jménech hlavního protagonisty dnešního dne – Lionela Messiho. „Je to jeho tým, víc než můj. On ponese mužstvo na svých ramenou,“ složil hold světové celebritě Jorge Sampaolo, trenér „Albiceleste“. Utkání Argentiny s Islandem sledujte od 15:00 na iSport.cz ONLINE.Stanice metra Majakovskaja uprostřed Moskvy byla doposud celkem klidným místem. V uplynulých dnech se přes ni převalily stovky fanoušků z různých koutů světa. Ale dnes v poledne už u nenápadného vchodu bylo znát, že je něco jinak. Vysmátí argentinští fanoušci se přesouvali do centra dění, na stadion Spartaku.

„Argentino, Argentino, je to pocit, který nedovedu ovládnout. Argentino, Argentino, každým dnem tě miluju, čím dál víc,“ zní jeden z chytlavých chorálů, který rezonuje Majakovskou. Zpívá se ve vagonech, intenzita výrazně zesiluje u místa dějiště.

Fotbalový chrám Spartaku vypadá majestátně, na červenobílý skelet je omračující pohled. Ale veškerou krásu přebíjí pohled na modrobílé moře. Fanoušci zahalení do vlajek, na hlavě paruky, dítě v kočárku zdobí tvář pruhy modré a bílé. Párty začíná.

Jakoby celá Argentina byla v Moskvě.

Za jedním velkým snem. Aby po dvaatřiceti letech zase ovládla celý šampionát a Lionel Messi se vyrovnal Diegu Maradonovi.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud


Články odjinud