28. března 2021 • 21:21

Jak to vypadá s Kúdelou? Slavia s FAČR jednají, naděje na Wales žije

Vstoupit do diskuse
32
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZACE | V pátek to vypadalo, že Ondřej Kúdela s národním týmem do Walesu neodcestuje. Slavia se tak rozhodla – a FAČR neprotestovala – z obav o to, co se bude dít po hráčově příletu na Ostrovy. Jenže podle informací iSportu se takový postoj spoluhráčům z reprezentace nelíbil, a tak Martin Malík s Jaroslavem Tvrdíkem začali jednat. A stále jednají. V tuhle chvíli už záleží zejména na samotném stoperovi, a byť definitivní verdikt ještě nepadl, poslední indicie naznačují naději, že by Kúdelu mohl mít nakonec Jaroslav Šilhavý k dispozici. Do Británie se odlétá v pondělí v 11.00.Jsme mančaft, ne individuality. Hrajeme týmově. Bojujeme jeden za druhého. Naší největší předností je kolektivní pojetí. Máme opravdu skvělou partu. Na každý sraz se moc těšíme.

Tyto věty slýcháváme od současných reprezentantů často.

Nejde ovšem o naučené-povinné fráze, ale o fakt a největší devízu výběru kouče Jaroslava Šilhavého, o čemž svědčil nejen výborný výkon proti nadupaným Belgičanům, ale i to, co se dělo po něm v kauze Kúdela.

„Jestli bude Ondra i na Wales? V této chvíli nevím, všechno by se mělo dořešit během neděle,“ uvedl v sobotu večer po plichtě 1:1 sám trenér.

A den nato se opravdu začaly dít věci.

Podle informací Sportu rozjel kapitán Tomáš Souček iniciativu k tomu, aby slávistický stoper, řešící nepříjemné záležitosti týkající se skotských Rangers, navzdory původnímu záměru pražského klubu nakonec do Walesu odletěl.

„Ta situace je nepříjemná pro všechny. Plně se koncentruju na fotbal, ostatní věci se řeší s právníky. Jde to mimo mě,“ řekl Kúdela už v pátek České televizi.

Český záložník Antonín Barák v utkání kvalifikace o MS proti Belgii
Český záložník Antonín Barák v utkání kvalifikace o MS proti Belgii

Dnes nicméně s týmem normálně trénoval, a protože prý sám preferoval variantu setrvání s nároďákem, žádost spoluhráčů se přes realizační tým dostala až k předsedovi FAČR Martinu Malíkovi.

Ten, protože je v jeho zájmu, aby první tým země odjel k zápasu v co nejsilnějším složení, následně vstoupil do jednání s Jaroslavem Tvrdíkem. Šlo o klíčový bod, protože to byl právě slávistický boss Tvrdík, kdo učinil původní verdikt – že Kúdelovi po Belgii končí reprezentační povinnosti.

A také to byla advokátní kancelář zastupující v této kauze červenobílý klub, kdo zprávu jako první poslal do světa. Bez souhlasu fotbalové asociace, která přitom jako jediná má na takové rozhodnutí právo.

Malík tedy mohl Tvrdíkovi stroze oznámit, že Kúdela odcestuje. Nebylo to ovšem tak jednoduché, protože kromě diplomatických okolností (neochota vstupovat před EURO do střetu s vrchním dodavatelem reprezentace) panovala i reálná obava, že stoper skutečně bude po dosednutí na britskou půdu zadržen.

Což asociace samozřejmě nechtěla podcenit. Když už kvůli ničemu jinému, tak z obavy o následující hráčovo psychické a z něj plynoucí herní rozpoložení.

Jednání se nakonec nyní dostala až do finálního stádia, kdy celé rozhodnutí stojí zejména na samotném Kúdelovi, který byl právníky srozuměn o všech možných rizicích.

„Vedení FAČR a vedení SK Slavia Praha aktuálně stále společně jednají a to ve shodě se zájmy hráče Ondřeje Kúdely,“ odpověděl na přímý dotaz iSportu po osmé hodině večerní Michal Jurman, ředitel komunikace FAČR.

Poslední informace nicméně vyznívají pro Šilhavého nadějně, tedy že by s Kúdelou mohl počítat. Odlet z Prahy je naplánován na pondělní dopoledne (11.00), tam už bude o pasažérech definitivně jasno.

Skupina E

Z V R P Skóre B
1. Belgie 8 6 2 0 25:6 20
2. Wales 8 4 3 1 14:9 15
3. Česko 8 4 2 2 14:9 14
4. Estonsko 8 1 1 6 9:21 4
5. Bělorusko 8 1 0 7 7:24 3

Vstoupit do diskuse
32

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Články odjinud


Články odjinud