Provod jako Souček? Na přestup nemyslí, jak vzpomínají v Sokolově? | iSport.cz
Jan Malý
29. března 2021 • 05:00

Provod jako Souček? Na přestup nemyslí, jak vzpomínají v Sokolově?

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Pardubice - Slovácko: To je show! Kostka nasadil jesle brankáři i Kalabiškovi, 3:1
ANKETA: Teprve semifinále má grády, hlásí Pavelec. Tlustý chce do finále Boleslav
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nepíše předlohu pro další hollywoodský trhák jako Abdallah Sima, spíš další českou pohádku ve stylu Tomáše Součka. O pracovitosti, pokoře, úžasném přístupu a vzestupu, skvělých výkonech. A o velkém přestupu? Záložník Lukáš Provod hrál ještě před necelými dvěma roky druhou ligu, teď válí ve Slavii, oslňuje v Evropské lize, stává se důležitým členem národního týmu, v sobotu večer hezkou brankou přidusil Belgii (1:1), nejlepší tým světa.LUKÁŠ PROVOD
Narozen: 23. října 1996 (24 let)
Výška/váha:189 cm/ 84 kg
Klub: Slavia (od září 2019)
Pozice: záložník
Profesionální kariéra: Sokolov (2016-2018, hostování z Plzně), Plzeň (2018), České Budějovice (2019, hostování z Plzně).
Bilance v reprezentaci: 6 zápasů/1 gól  

Po přihrávce Jakuba Jankta běžel s míčem, v tu chvíli se Lukáši Provodovi možná v hlavě rozezvonily připomínky trenérů, které často slýchá. „Měl bych vystřelit,“ uvědomil si. A tak se do míče opřel, moc hezky a precizně balon poslal po zemi na bránu čahouna Thibauta Courtoise. Belgický gólman pak jen zkřivil tvář a vyndal míč ze sítě. Provod zase ukázal, jakou pohodou oplývá, v konfrontaci s obletovanou armádou kolem Kevina De Bruyneho patřil k nejlepším na hřišti.

V jeho hře najdete sebevědomí, odvahu, rychlost, výborný pohyb, produktivitu, má dobrou figuru. Ve Slavii prožívá ohromný rozpuk, otrkává se na velkých evropských pódiích, zářil například v zápasech proti Leicesteru. A přitom se donedávna rozvíjel ve druhé české lize.

„Do tváře se asi neštípu, ale je to krásné. Úspěchů mám za sebou už hodně a jsem za to strašně rád. Doufám, že to takhle bude pokračovat. Není to jen má zásluha, ale spousty lidí okolo, kteří mi pomáhali. Touhle cestou bych jim za to chtěl poděkovat,“ konstatoval Provod po posledním velkém představení.

Přechod z mládeže do dospělého fotbalu začal ve druhé lize v Sokolově. „Kombinoval v sobě inteligenci, schopnost učit se, chuť a oddanost do fotbalu,“ vybavil si tehdejší sokolovský trenér Vítězslav Hejret. Pak se posunul do Českých Budějovic, ve druhé nejvyšší soutěži se předváděl ještě na jaře 2019. To jsou necelé dva roky… Brzy si ho vyhmátla Slavia a vykoupila z Plzně, které patřil. Započal strmý růst. Tak rychlý, že to nikdo nečekal.

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
3
Články odjinud


Články odjinud