27. června 2016 • 16:40

Pelta jedná o odchodu Vrby. Trenér chce jít do ruské Machačkaly

Autor: ,
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly
Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Blíží se odchod Pavla Vrby od fotbalové reprezentace? Nepochybně ano.  Fotbalová asociace ČR informovala, že vstoupila do jednání o uvolnění trenéra národního týmu do klubu Anži Machačkala. Účastník ruské ligy hodlá využít výstupní klauzuli ve Vrbově smlouvě, zájem o její uplatnění má i kouč.„Dnes mě oslovili zástupci Anži Machačkala s žádostí, zda by bylo možné uvolnit trenéra Vrbu pro práci v jejich klubu. Vzhledem k tomu že pan Vrba má ve smlouvě výstupní klauzuli a sám o její využití zájem má, souhlasil jsem se zahájením jednání,“ přiznal předseda FAČR Miroslav Pelta.

Přitom po skončení EURO sám Vrba odchod od národního týmu jasně odmítl. Na dotaz, zda má i nadále motivaci vést českou reprezentaci, odpověděl: „Mám. Není důvod ji nemít.“

Motivaci vést reprezentaci mám dál, tvrdil Vrba po EURO

Po čtyřech dnech je vše jinak. „V uplynulých dnech mě kontaktovali představitelé klubu Anži Machačkala, s jehož zástupci bych měl v nejbližších dnech absolvovat finální schůzku. V případě úspěšného jednání se vyjádřím k dalším podrobnostem i vstříc fanouškům národního týmu,“ tvrdí Vrba v oficiálním prohlášení FAČR.

Do Machačkaly by mě to netáhlo, tvrdil Pelta během EURO

Samotný předseda Miroslav Pelta na turnaji ve Francii médiím jakákoliv jednání vyvracel, ačkoliv o nich psala ruská média. „Nezaznamenal jsem nic. Ale kdyby mi někdo nabídl, jestli chci jít do Machačkaly, tak nechci být pesimistický, ale moc by mě to tam netáhlo. Myslím, že podobný názor bude mít i trenér,“ tvrdil tehdy Pelta.

Dvaapadesátiletý Vrba je u národního týmu od prosince 2013, kdy přišel z Plzně. S reprezentací vyhrál kvalifikační skupinu o postup na mistrovství Evropy, tam však ve třech zápasech získal jediný bod za remízu s Chorvatskem a jeho výběr nepostoupil do play off.

O nabídkách z Ruska informoval deník Sport už před šampionátem, to však Vrba označil za spekulace. Machačkala skončila na 12. místě uplynulého ročníku ruské ligy.

Miroslav Pelta s reprezentačním trenérem Pavlem Vrbou
Miroslav Pelta s reprezentačním trenérem Pavlem Vrbou

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze