2. září 2016 • 12:50

Historický okamžik! Video potvrdilo, že Italové neměli kopat penaltu

Autor: ,
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novinka už funguje! Prezident FIFA Gianni Infantino byl spokojený s prvním mezinárodním testem videa ve fotbale během přípravného utkání Itálie s Francií (1:3). Podle něj jde o zápis do fotbalové historie. Infantino doufá, že asistenti rozhodčího u videa budou využiti i na mistrovství světa v roce 2018 v Rusku.Video rozhodčí využili ve chvíli, kdy si Italové stěžovali na to, že po hlavičce Daniela De Rossiho zahrál ve vápně rukou francouzský obránce Layvin Kurzawa.

"Bylo vidět, jak rozhodčí na pár vteřin zastavil hru, zatímco dva rozhodčí v přenosovém voze ověřili, že nešlo o penaltu," řekl Infantino televizi Rai. "Byli jsme svědky historického momentu. Je rok 2016, takže už je na čase tohle zkoušet," dodal.

Video si pochvaloval i sudí zápasu Björn Kuipers. "Hráči ihned akceptovali mé rozhodnutí podpořené videem. Dodalo mi to sebedůvěru," řekl zkušený Nizozemec, který radu od rozhodčích u videa využil i v závěru, kdy nevyloučil francouzského obránce Djibrila Sidibeho za ostrý faul, ale dal mu jen žlutou kartu. "Stačilo deset vteřin a dostal jsem radu, která mě přesvědčila, že mám udělit jen žlutou kartu," dodal.

Zkušební provoz videa běží i v ligových soutěžích v Austrálii, Německu, Portugalsku, Itálii a v zámořské MLS.

Jednu z branek vítězné Francie vstřelil Olivier Giroud
Jednu z branek vítězné Francie vstřelil Olivier Giroud

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze