Slavný signál proti Slovákům. Sionko popsal, jak vznikla Brücknerova lest | iSport.cz
19. listopadu 2018 • 10:30

Slavný signál proti Slovákům. Sionko popsal, jak vznikla Brücknerova lest

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejslavnější zápas Česka proti Slovensku? Jednoznačně ten z podzimu 2006. Tehdejší parta, kterou po MS v Německu opustil Pavel Nedvěd a Karel Poborský ovládla federální derby 3:0. Dvěma góly k tomu před 12 lety pomohl i Libor Sionko. „Pro mě to bylo jedno z nejlepších utkání. Dva góly jsem sice vstřelil ještě Skotsku, ale ten zápas byl specifický tím, že byl kvalifikační,“ vzpomíná 41letý internacionál.V září 2006 přejeli Češi v prvním kvalifikačním utkání o EURO 2008 Slovensko 3:0 a lví podíl na rekordní venkovní výhře měl Libor Sionko, který dva góly sám vstřelil a na jeden po parádním signálu při standardní situaci přihrál Janu Kollerovi.

Tomáš Rosický jej chytře uvolnil přízemní přihrávkou za obranu a Sionko přihrávkou našel volného Kollera, který dorážel do prázdné branky. Slováci nevěděli, která bije.

„Byl to signál Karla Brücknera, který jsme cvičili velmi často až do podrobných detailů. Jsem moc rád, že to vyšlo. Trenér měl tenkrát obrovskou radost. Byla to z 90 procent jeho zásluha. Byl to pravdu geniální signál, kterým jsme zaskočili slovenský tým,“ vzpomíná po 12 letech Sionko.

Pro něj to byl díky dvěma trefám vskutku výjimečný večer. „Bylo to jedno z mých nejlepších utkání. Dva góly jsem sice vstřelil ještě Skotsku, ale ten zápas byl specifický tím, že byl kvalifikační. Fanoušci tehdy vytvořili parádní kulisu a atmosféra byla správně vyhrocená. Škoda, že takových derby nemáme víc.“

Slavný signál proti Slovákům. Sionko popsal, jak vznikla Brücknerova lest

Vstupenky na Česko-Slovensko jsou stále k mání na webu www.vstupenkyfotbal.cz v cenových relacích od 390 korun.

Šilhavý o Hapalovi: Klidně bych s ním mohl jet na dovolenou

Kouč Slováků Pavel Hapal: Zazpívám si obě hymny

Dočkal: Každý má rád zápasy o všechno. Výhru Slováků nad Ukrajinci nepřeceňuje

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud