Vydra šanci využil jen napůl. Zabiják v něm nedorostl, ale může se hodit | iSport.cz
Jan Malý
16. října 2020 • 12:50

Vydra šanci využil jen napůl. Zabiják v něm nedorostl, ale může se hodit

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Barcelona - Ferencváros 5:1. Jasná výhra favorita, trefil se i Messi
MOMENTY 1. kola: Suverénní Muchová. Siniaková a Strýcová končí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Absence zapříčiněné zraněními či koronavirovými opatřeními mu přihrály jedinečnou šanci. Útočník Matěj Vydra odehrál všechna tři utkání národního týmu během uplynulého srazu coby člen základní sestavy. Jak si vedl? Jeho hodnocení je rozpačité, nabídnutou možnost nevyužil naplno. Ve hře se nejevil špatně. Předvedl rychlost, měl dobrý pohyb, byl odolný v soubojích, ale zle tápal v koncovce. Trefil se proti Izraeli, ale další nevyužité brankové příležitosti jeho výkony degradují.Nejprve jeho hlavičku v pohodě sebral brankář David Marshall, následně ostrým halfvolejem málem rozbil reklamní panel. Dalším obstřelem ze strany bránu taky minul, do sítě neprošla ani jeho teč po hlavičce Tomáše Součka.

Útočník Matěj Vydra si ve středu proti Skotům v zápase Ligy národů našel dost střeleckých pozic, jenže ani jednou neuspěl. I proto Češi v Hampden Parku padli 0:1 a blonďatý forvard si místo v národním mužstvu nějak zvlášť neupevnil.

Vydra hrál do právě skončeného srazu naposledy za elitní český výběr loni v březnu proti Brazílii, nečekané okolnosti ho teď posadily do pozice hlavního útočníka.

Do reprezentace se vrátil i proto, že v anglickém Burnley se jeho postavení za uplynulé měsíce výrazně zlepšilo, v nové sezoně naskočil do všech šesti soutěžních zápasů, dal dvě branky v poháru. To, že někdo pravidelně hraje slovutnou Premier League, je pro jakéhokoli stavitele českého národního týmu dobré doporučení.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
2
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud