Arsenal rozhodl v poslední vteřině! Leicester doma porazil 2:1

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Strhující duel viděli fanoušci na Emirates Stadium. Domácí Arsenal nakonec porazil první Leicester 2:1. Hosté se dostali do vedení v prvním poločase, jenže hned z kraje druhého byl vyloučen Danny Simpson a Arsenal přesilovku využil. Nejdříve vyrovnal Theo Walcott a v posledních vteřinách nastavení rozhodl navrátilec Danny Welbeck. Arsenal tak ztrácí na lídra Premier Legaue již jen dva body.

Hosté: 45. Vardy

Domácí: Čech – Bellerín, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Coquelin (61. Walcott), Ramsey – Oxlade-Chamberlain (83. Welbeck), Özil, Alexis Sánchez – Giroud.

Hosté: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Mahrez (58. Wasilewski), Drinkwater, Kanté, Albrighton (83. A. King) – Okazaki (61. Gray), Vardy.

Domácí: Ospina, Chambers, Flamini, Elneny, Walcott, Welbeck, Campbell

Hosté: Schwarzer, Wasilewski, Chilwell, King, Dyer, Gray, Ulloa

Domácí: Coquelin, Koscielny, Ramsey, Welbeck

Hosté: Simpson, Fuchs, Simpson (č), Kanté, Wasilewski

Martin Atkinson – Mullarkey, Child (vš. Anglie)

Emirates Stadium, London

Po prvním poločase vedl Leicester, který měl sice v úvodním dějství menší držení míče, ale byl výrazně nebezpečnější. Petr Čech v brance Arsenalu musel zlikvidovat velkou šanci Vardyho, který hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, a vytáhl se také proti technickému pokusu Kanteho.

Těsně před poločasem už ale český brankář lovil míč ze sítě. Vardyho ve vápně fauloval Nacho Monreal a nejlepší střelec Premier League penaltu proměnil.

Arsenalu pomohlo v 54. minutě vyloučení Dannyho Simpsona, který viděl během pěti minut dvě žluté karty. Simpson se stal prvním vyloučeným hráčem Leicesteru v této sezoně.

Poprvé se domácím podařilo využít přesilovku v 70. minutě. Giroud výborně sklepl Bellerínův centr na střídajícího Thea Walcotta a anglický útočník prostřelil Schmeichela. Arsenal tak skóroval z první střely na branku.

Domácí strávili posledních 20 minut ve velkém tlaku, dlouho to ale vypadalo, že vítězný gól nedají. Jen těsně vedle pálili Ramsey a Sánchez, Mertesacker hlavičkoval z malého vápna také mimo tyče. Obrovskou šanci Girouda zlikvidoval skvělým zákrokem Schmeichel.

Až v nastaveném čase poslal Özil centr z přímého kopu na hlavu dalšího střídajícího útočníka Welbecka, který míč tečoval do sítě. Dlouho zraněný útočník se na hřiště dostal poprvé od loňského dubna a hned Arsenalu zajistil klíčové tři body v boji o titul.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Arsenal - Leicester 2:1
Branky: 70. Walcott, 90.+5 Welbeck - 45. Vardy z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.