SESTŘIHY: Leicester udělal další krok, Tottenham rozstřílel United

0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

SESTŘIHY | Vášnivá jízda Leicesteru za mistrovským titulem pokračuje. Ve 33. kole Premier League svěřenci Claudia Ranieriho vyhráli na hřišti Sunderlandu 2:0. Ve hře se udržel i Tottenham, který porazil třemi góly v rozmezí šesti minut 3:0 Manchester United, a na druhé příčce ztrácí sedm bodů. Třetí Arsenal, který nastoupil bez Petra Čecha, ztratil, když pouze remizoval na půdě West Hamu 3:3.

Zápas v Sunderlandu dlouho nepřipomínal střetnutí celku bojujícího o udržení s lídrem tabulky. Několik šancí si vypracovaly obě strany, v závěru prvního poločasu podržel hosty po tečované střele gólman Schmeichel.

2665521:gallery:true:true

V 66. minutě přišel rozhodující okamžik. Drinkwater pasem z vlastní poloviny vyslal do úniku Vardyho, který ukončil 651 minut dlouhé čekání na gól. Poprvé od ročníku 2009/10 dokázali vstřelit dva angličtí fotbalisté 20 a více gólů v Premier League - vedle Vardyho se to povedlo také Kaneovi z Tottenhamu, který má na kontě zatím 22 zásahů.

Vardy vstřelil proti Sunderlandu dvacátou a následně i jednadvacátou ligovou branku v aktuální sezoně

V nastavení vyběhl brankář Mannone proti unikajícímu Vardymu, anglický forvard si jej ale obhodil a definitivně pojistil výhru "Lišek". "Skvělý zápas. Věděli jsme, že to bude těžké, ale zvládli jsme to. Je to další krok k tomu, čeho se snažíme dosáhnout," poznamenal hrdina zápasu.

Leicesteru se nedaří pouze v útoku, ale také v defenzivě. Gólman Schmeichel udržel 14. čisté konto v sezoně a "Lišky" navíc poprvé v historii v nejvyšší soutěži neinkasovaly v pěti zápasech po sobě.

Sunderland čeká v závěrečné části sezony těžký boj o záchranu. Z osmnáctého místa ztrácí na Norwich čtyři body, má ale zápas k dobru. Právě s Norwichem se na jeho hřišti utká v příštím kole.

Hosté: 66. Vardy, 90+5. Vardy

Domácí: Mannone – Yedlin, Koné, Kaboul, van Aanholt – Kirchhoff – Borini (76. Lens), Cattermole (C), M'Vila (68. Rodwell), Khazri (68. N'Doye) – Defoe.

Hosté: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Mahrez (81. Gray), Drinkwater, Kanté, Albrighton (84. Amartey) – Okazaki (62. Ulloa), Vardy.

Domácí: Pickford, Jones, Larsson, Rodwell, N'Doye, O'Shea, Lens

Hosté: Schwarzer, King, Amartey, Gray, Ulloa, Dyer, Chilwell

Domácí: Borini

Hosté: Fuchs

Anthony Taylor – Collin, Kirkup (vš. Anglie)

Stadium of Light, Sunderland

Tottenham rozstřílel United za 6 minut

Duel Tottenham - Manchester United začal s půlhodinovým zpozděním kvůli dopravní zácpě, v níž uvízl autobus s týmem hostů. V prvním poločase neviděli fanoušci na stadionu White Hart Line jedinou střelu na branku, zato mezi 70. a 76. minutou se mohli hned třikrát radovat z gólu.

2665573:gallery:true:true

Nejprve si Eriksen připsal desátou asistenci v sezoně, když povedenou přihrávkou našel Alliho, jenž se s osmi trefami stal nejproduktivnějším anglickým záložníkem v této sezoně Premier League společně s Barkleym z Evertonu.

U dalších dvou branek byl čtyřiadvacetiletý záložník Lamela, který nejprve asistoval Alderweireldovi a následně sám přesně zakončil. Tottenham doma porazil United poprvé od května 2001.

Liverpool se posunul na osmé místo po výhře 4:1 nad Stoke. Na Morenovu trefu z osmé minuty, která byla pro španělského beka první od prosince 2014, ještě zareagoval Krkic. Oba týmy skórovaly ze své první střely na branku v zápase.

2665522:gallery:true:true

Pak už ale úřadovali pouze domácí. Poprvé se v základní sestavě Liverpoolu objevil osmnáctiletý záložník Ojo a hned se prezentoval asistencí u druhého gólu "Reds", který vstřelil Sturridge. Anglický reprezentant se v sedmi ligových duelech proti Stoke podílel na stejném počtu branek: čtyři dal a na tři přihrál.

Definitivně potvrdil vítězství Liverpoolu Origi, který vstřelil dvě branky v jednom zápase anglické ligy poprvé. "Reds" z posledních devíti domácích utkání prohráli pouze jediné, 17. ledna s Manchesterem United (0:1).

Arsenal zachránil remízu

"Jestli máme stále příležitost vyhrát titul? Nevím. Dneska jsme si to ještě ztížili, ale bez ohledu na to musíme bojovat až do konce a dosáhnout co nejvyššího umístění," uvedl kouč Arsenalu Arséne Wenger.

Arsenal poslal do vedení v 18. minutě Özil a za čtvrt hodiny po další přihrávce mladíka Iwobiho zvýšil Sánchez. Těsně před pauzou ale Carroll dal během 160 vteřin brankáři Ospinovi dva góly a na začátku druhé půle sedmadvacetiletý útočník dokonal hattrick.

V 70. minutě zajistil hostům alespoň bod stoper Koscielny. Šestý West Ham doma počtrnácté v řadě neprohrál a vyrovnal klubový rekord.

"Jsem moc pyšný na svůj tým, že jsme se ještě do přestávky vrátili a ve druhé půli byli lepší než soupeř. Byli jsme úžasní, jediná věc, která mě mrzí, je výsledek," uvedl domácí kouč Slaven Bilič.

2664708:gallery:true:true

Manchester City otočil domácí utkání s West Bromwichem a po výhře 2:1 si pojistil čtvrté místo. Hostům už v šesté minutě zařídil vedení Sességnon, chvíli poté však z penalty vyrovnal Agüero. V 66. minutě rozhodl o triumfu "Citizens" uzdravený Nasri, jenž v Premier League naskočil poprvé od září.

2664723:gallery:true:true

Mistrovská Chelsea prohrála na stadionu Swansea 0:1 a v patnáctém zápase pod dočasným trenérem Guusem Hiddinkem poprvé nebodovala. Utkání ve Walesu rozhodl ve 25. minutě Islanďan Sigurdsson jedenáctým ligovým gólem v ročníku. "Blues" zůstávají na desátém místě.

2664724:gallery:true:true

Poslední Aston Villa bez útočníka Libora Kozáka doma podlehla nováčkovi Bournemouthu 1:2 a po osmé porážce za sebou má už jen teoretickou šanci na záchranu. Birminghamský tým ztrácí pět kol před koncem na nesestupové pozice 15 bodů, takže v případě jakékoli další ztráty Premier League opustí.

2664704:gallery:true:true

2664707:gallery:true:true

2664706:gallery:true:true

2664705:gallery:true:true