12. března 2018 • 23:00

SESTŘIHY: Čech vychytal penaltu i 200. nulu, United uspěli v šlágru

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český brankář Petr Čech udržel 200. nulu v Premier League a stal se tak prvním gólmanem v historii, ktrerému se to povedlo. Povedlo se mu to na 12. pokus v nedělním utkání proti Watfordu. Arsenal vyhrál 3:0 a Čech k výhře přispěl chycenou penaltou. Vedoucí Manchester City potvrdil dominanci a zvítězili na hřišti Stoke 2:0. Manchester United díky dvěma gólům Marcuse Rashforda z prvního poločasu porazil Liverpool 2:1. V tabulce se tak od svého soupeře odpoutal a na druhém místě před ním má už pětibodový náskok. Chelsea naopak po dvou porážkách zvítězila nad sestupem ohroženým Crystalem Palace 2:1. Domácí zápas West Hamu s Burnley (0:3) narušily nepokoje domácích fanoušků.

Stoke - Manchester City 0:2

Branky: 10. a 50. D. Silva

Na podzim skončil vzájemný zápas vysokým vítězstvím svěřenců Pepa Guardioly 7:2. Tentokrát Stoke další debakl s čerstvým čtvrtfinalistou Ligy mistrů nedopustilo, ale o výhře favorita nebylo pochyb.

Hosty v 10. minutě dostal do vedení španělský záložník Silva, kterého přízemním centrem našel přesně mezi obránci Sterling. Další přihrávku z pravé strany dostal Silva krátce po zahájení druhé půle a domácí gólman Butland byl proti jeho zakončení opět bezmocný.

Stoke naposledy zvítězilo 20. ledna nad Huddersfieldem, z dalších šesti zápasů vytěžilo jen čtyři body za remízy. Na sedmnáctý Southampton ztrácí bod.

SESTŘIH Premier League: Stoke - Manchester City 0:2. Dvěma góly se blýskl David Silva

Domácí:

Hosté: 10. Silva, 50. Silva

Domácí: Butland (C) – Bauer, K. Zouma, Martins Indi, Stafylidis – Allen, Cameron (88. Sobhi), Ndiaye – Shaqiri, Jesé (63. Crouch), Choupo-Moting.

Hosté: Ederson – Walker, Kompany (C), Otamendi, Zinčenko – De Bruyne, Fernandinho, Silva – Sterling (84. B. Silva), Jesus (90. Gündoğan), Sané.

Branky: 8. Mustafi, 59. Aubameyang, 77. Mchitarjan

Čech, který působí v Premier League od sezony 2004/05, je v počtu nul rekordmanem soutěže. Druhý David James má 169 čistých kont. Už v Chelsea Čech neinkasoval ve 162 zápasech, v Arsenalu za necelé tři sezony přidal dalších 38 utkání. V součtu se Spartou a Rennes to byla jeho 246. nula v kariéře.

Tentokrát si ji musel opravdu zasloužit. Nejprve si poradil se dvěma nepříjemnými střelami Richarlisona, v 61. minutě dokonce čelil penaltě. Troy Deeney vypálil do středu branky, Čech si ale počkal a míč vyrazil. Byla to pro něj první chycená penalta od října 2014. Z předchozích šestnácti pokutových kopů v dresu Arsenalu dostal vždy gól.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Watford 3:0

V té době byl už ale stav 2:0. V 8. minutě využil standardní situaci Shkodran Mustafi, který dal 1000. ligový gól Arsenalu na domácím hřišti. Tuto metu dosud pokořil jen Manchester United.

Mustafimu nahrál Mesut Özil, který tím posbíral nejrychleji v historii Premier League 50 asistencí. Stačilo mu na to 141 zápasů, dosavadním rekordmanem byl Eric Cantona (143). Po změně stran zvýšili Pierre-Emerick Aubameyang a Henrik Mchitarjan, kteří si na góly vzájemně nahráli.

10. Peter Schmeichel 310 128 2,42

Petr Čech si podává ruku s rozhodčími svého jubilejního zápasu, ve kterém vychytal historickou 200. nulu

Domácí: 8. Mustafi, 59. Aubameyang, 77. Mchitarjan

Hosté:

Domácí: Čech (C) – Maitland-Niles, Mustafi (73. Chambers), Holding, Kolašinac – Elneny, Xhaka – Mchitarjan (78. Wilshere), Özil, Iwobi (66. Welbeck) – Aubameyang.

Hosté: Karnezis – Femenía (62. Hughes), Mariappa, Prödl, Holebas – Doucouré, Capoue – Janmaat (80. Britos), Pereyra (66. Okaka), Richarlison – Deeney (C).

Branky: 14. a 24. Rashford - 66. vlastní Bailly

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Liverpool 2:1. Dvěma góly rozhodl Rashford

Manchester otevřel skóre ve 14. minutě. De Geův výkop prodloužil za obranu Lukaku, míč převzal Rashford, obehrál Alexandera-Arnolda a zavěsil ke vzdálenější tyči. Dvacetiletý útočník skóroval poprvé od 10. prosince.

Na druhé straně se o chvíli později dostal do šance Van Dijk, po rohovém kopu ale zasáhl míč ramenem a netrefil branku. Vzápětí zasáhli opět domácí po akci podobné té před prvním gólem. De Gea znovu našel Lukakua, Sáncheze ještě obrana Liverpoolu obrala o míč, dostal se k němu však Rashford, podruhé se nemýlil a stal se nejmladším hráčem, který za "Rudé ďábly" nastřílel v Premier League dva góly v zápase do sítě "Reds".

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, Valencia navíc po Robertsonově centru zasáhl míč ve vápně rukou, rozhodčí Pawson ale penaltu nenařídil. Liverpoolu pomohli k návratu do utkání domácí, protože po Maného centru si dal vlastní gól Bailly, který nastoupil v základní sestavě Manchesteru poprvé od 5. listopadu. Hosté ale na remízu nedosáhli a s United ztratili všechny body poprvé od ledna 2016.

Domácí: 14. Rashford, 24. Rashford

Hosté: 66. Bailly (vl.)

Domácí: de Gea – A. Valencia (C), Smalling, Bailly, Young – McTominay, N. Matić, Mata (89. Lingard) – Rashford (70. Fellaini), R. Lukaku, Alexis Sánchez (90+6. Darmian).

Hosté: Karius – Alexander-Arnold (80. Wijnaldum), Lovren, V. van Dijk, Robertson (84. Solanke) – Oxlade-Chamberlain (62. Lallana), Milner (C), Can – M. Salah, Firmino, Mané.

Branky: 25. Willian, 32. vlastní Kelly - 90. Van Aanholt

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Crystal Palace 2:1. Domácím pomohl vlastní gól Palace

Ve 25. minutě londýnského derby mezi Chelsea a Crystalem Palace otevřel skóre Willian, který potvrdil střeleckou formu. V posledních pěti soutěžních duelech dal stejný počet branek. O chvíli později domácí vedli už o dva góly, když si Zappacostův pokus do vlastní branky srazil Kelly. V závěru poločasu mohl přidat další zásah Giroud, proti jeho střele ale na brankové čáře zasáhl stoper Tomkins.

V druhém poločase měly šance oba týmy, blízko trefě byl znovu francouzský útočník Giroud, tentokrát však trefil tyč. V závěru už pouze zkorigoval stav Van Aanholt. Crystal Palace, který trápí široká marodka, prohrál čtvrté utkání v řadě a v tabulce je na osmnáctém místě.

Domácí: 25. Willian, 32. Kelly (vl.)

Hosté: 90. van Aanholt

Domácí: Courtois – Azpilicueta, Christensen, Cahill (C) – Zappacosta, Fàbregas (88. Pedro), Kanté, Alonso – Willian, Giroud (72. Morata), E. Hazard (88. Bakayoko).

Hosté: Hennessey – Wan-Bissaka, Kelly, Tomkins, van Aanholt – Townsend (81. Čung-Jong), McArthur, Milivojević (C), Schlupp (75. Riedewald) – Ch. Benteke (46. Zaha), Sörloth.

Hosté: 35. Alli, 62. Son, 87. Son, 90+1. Aurier

Domácí: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels (67. Ibe) – A. Smith, L. Cook, Gosling, Stanislas (76. Defoe) – Mousset (67. J. King) – C. Wilson.

Hosté: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Rose (81. Trippier) – M. Dembélé, Wanyama – Eriksen, Alli (86. Moussa Sissoko), Son – Kane (34. Lamela).

SESTŘIH Premier League: Everton - Brighton 2:0

Everton porazil 2:0 Brighton, za který nenastoupili Jiří Skalák a Aleš Matějů.

Domácí: 60. Bong (vl.), 76. Tosun

Hosté:

Domácí: Pickford – Coleman, Jagielka (C), M. Keane, Baines – Rooney, Davies (84. Klaassen), G. Sigurdsson – Walcott (73. Calvert-Lewin), Tosun, Bolasie (78. Holgate).

Hosté: Ryan – Schelotto, Duffy, Dunk (C), Bong (82. Suttner) – Knockaert, Kayal (69. Locadia), D. Pröpper, Izquierdo – Groß – G. Murray (77. Ulloa).

SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Swansea 0:0

Domácí: Lössl – Hadergjonaj, Zanka, Schindler, Malone – Mooy (69. Williams), Hogg (C) – Ince, Pritchard (65. Quaner), van La Parra (78. Depoitre) – Mounié.

Hosté: Fabiański – van der Hoorn, F. Fernández (C), Mawson – Naughton, A. King, Ki Song-jung (89. T. Carroll), Clucas, M. Olsson – J. Ayew, A. Ayew (73. T. Abraham).

Branky: 2. a 29. Kenedy, 57. Ritchie

SESTŘIH Premier League: Newcastle - Southampton 3:0. Druhé čisté konto pro Dúbravku

Newcastle v záchranářském souboji porazil Southampton 3:0 a výrazně se o to přičinil Kenedy, který otevřel skóre už po 63 vteřinách a po půlhodině hry přidal druhý zásah. Dva góly v dresu "Strak" dal na domácím stadionu naposled v květnu 2016 Georginio Wijnaldum, v současnosti záložník Liverpoolu.

Domácí: 2. Kenedy, 29. Kenedy, 57. Ritchie

Hosté:

Domácí: Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, P. Dummett – Ritchie, Shelvey (83. Merino), Diamé, Kenedy (78. Atsu) – Ayoze Pérez – Gayle (70. Joselu).

Hosté: A. McCarthy – Bertrand (C), Hoedt, Stephens, Soares – Lemina (46. Sims), P.-E. Höjbjerg – Redmond, Tadić (46. S. Long), Ward-Prowse – Carrillo (66. Gabbiadini).

SESTŘIH Premier League: West Bromwich - Leicester 1:4

Poslední West Bromwich podlehl Leicesteru jasně 1:4 a na bod čeká už šest zápasů.

Domácí: 8. Rondón

Hosté: 21. Vardy, 62. Mahrez, 76. Iheanacho, 90+3. Iborra

Domácí: Foster (C) – Nyom, C. Dawson, Hegazy, Gibbs – Krychowiak (59. Field), Livermore, Brunt – Phillips (70. Jay Rodriguez), Rondón, Burke (83. Robson-Kanu).

Hosté: Schmeichel – Simpson, Maguire, Morgan (C), Chilwell – Iborra, Ndidi – Mahrez (88. Diabaté), Okazaki (60. Iheanacho), Gray (67. Albrighton) – Vardy.

SESTŘIH Premier League: West Ham - Burnley 0:3

West Ham čekají potíže s udržením po domácí prohře 0:3 s Burnley. Zápas narušili domácí fanoušci, kteří vběhli na hřiště a jeden z nich se dostal do konfliktu s kapitánem "Kladivářů" Markem Noblem. Příznivci se též shromáždili pod lóží domácích funkcionářů a požadovali změny ve vedení klubu.

Domácí:

Hosté: 66. Barnes, 70. Wood, 82. Wood

Domácí: Hart – Zabaleta, Collins, Ogbonna, Cresswell – Kouyaté, Noble (C) – Antonio, Lanzini, Mário (71. J. Hernández) – Arnautović.

Hosté: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), S. Ward – Lennon, Cork, A. Westwood, Gudmundsson – Hendrick (61. Wood) – Barnes (89. Vokes).

Domácí: Adrián, Hugill, Cullen, Rice, Browne, Evra, Hernández

Hosté: Lindegaard, N'Koudou, Marney, Vokes, Wood, Bardsley, Long

Domácí: Cresswell, Lanzini

Hosté: A. Westwood, Lennon