Novinka v Anglii. Premier League bude mít v zimě 14 dní pauzu | iSport.cz
8. června 2018 • 14:11

Novinka v Anglii. Premier League bude mít v zimě 14 dní pauzu

Vyhrocené anglické derby mezi Manchesterem United a Manchesterem City
Bohemians - Ostrava: Baník udeřil v závěru! Hosty poslal do vedení Ondřej Šašinka Bohemians - Ostrava: Baník udeřil v závěru! Hosty poslal do vedení Ondřej Šašinka
Videoasistent Hrubeš: Ofsajd v Plzni jsme neviděli. Penalta proti Spartě být neměla Videoasistent Hrubeš: Ofsajd v Plzni jsme neviděli. Penalta proti Spartě být neměla

Anglická fotbalová liga bude mít od sezony 2019/20 v únoru čtrnáctidenní částečnou přestávku, během níž si vždy týden odpočine polovina z dvaceti klubů nejvyšší soutěže. Na každý z víkendů během pauzy připadne jen pět zápasů, takže deset týmů bude mít volno. O novince informovala anglická fotbalová asociace.

Premier League jako jedna z mála soutěží v Evropě nemá zimní přestávku a zápasy se tradičně hrají i o Vánocích a na přelomu roku. Nyní se vedení nejvyšší soutěže a tamní asociace shodly na kroku, který by měl hráčům v náročné sezoně přinést více odpočinku a možnost regenerace.

"Jde o významný moment anglického fotbalu, který bude prospěšný pro kluby i pro reprezentaci. Není žádným tajemstvím, že máme velmi přetížený kalendář a v posledních letech jsme pracovali na tom, abychom nalezli nějaké řešení," uvedl výkonný ředitel asociace Martin Glenn.

"Jelikož se v budoucnu chystáme na letní mezinárodní turnaje, jsme si jisti, že tahle přestávka v polovině sezony bude pro hráče vítaným příspěvkem," dodal Glenn. Nižších soutěží počínaje druhou ligou by se změna dotknout neměla.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 3. kola Fortuna ligy »

4. kolo Fortuna ligy:
Ml. Boleslav - Slavia
(pá 18:30), Příbram - Dukla (so 17:00), Opava - Liberec (so 17:00), Jablonec - Karviná (So 17:00), Plzeň - Zlín (so 19:00), Slovácko - Olomouc (ne 15:00), Teplice - Sparta (ne 18:00), Bohemians - Baník (po 18:00)

1.  Liverpool 1 1 0 0 4:0 3
2.  Chelsea 1 1 0 0 3:0 3
3.  Bournemouth 1 1 0 0 2:0 3
4.  Crystal Palace 1 1 0 0 2:0 3
5.  Manchester City 1 1 0 0 2:0 3
6.  Watford 1 1 0 0 2:0 3
7.  Manchester Utd. 1 1 0 0 2:1 3
8.  Tottenham 1 1 0 0 2:1 3