Premier League | Čechovo tajemství prozrazeno: Při prvních titulech v Anglii na hřišti trpěl | iSport.cz
11. května 2020 • 14:45

Čechovo tajemství prozrazeno: Při prvních titulech v Anglii na hřišti trpěl

Autor: dvo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Poradí si Slavia s neoblíbeným Jabloncem? Co Sparta v Karviné?
INSIDER: Kanga? Větší chyba se nemohla stát. Holeš možná vystřízliví
VŠECHNA VIDEA ZDE

Překonával rekordy, sbíral první trofeje na Ostrovech. A to vše brankář Petr Čech s neskutečnou bolestí. Jak před pár dny v rozhovoru pro web Chelsea přiznal, mistrovské tituly z let 2005 a 2006 odchytal s bolestivým zraněním. „Druhou sezonu jsem chytal s prasklým kloubním pouzdrem v obou ramenech,“ šokoval fanoušky.V první sezoně posbíral neuvěřitelných 24 nul v 35 zápasech, což je dodnes ligový rekord v Premier League. Inkasoval pouhých 13 branek za celou sezonu a sérii bez inkasované branky udržel 1 024 minut. V následujícím ročníku český brankář přidal dalších 17 čistých kont. Anglie byla z jedničky Chelsea nadšená.

Ještě větší šok však přišel před pár dny – Čech v rozhovoru pro klubový web „blues“ přiznal, že k mimořádným výkonům došel s bolestivým zraněním. „Je tu jedna věc, o které jsem během své kariéry nikdy nemluvil a lidé o tom neví,“ začal tajemně.

"V průběhu mé první sezony v Chelsea mi prasklo kloubní pouzdro v rameni. Nicméně jsem dál hrál a normálně dokončil sezonu. Myslel jsem si, že během léta se uzdravím a na nový ročník budu připravený,“ vyprávěl Čech téměř 15 let starou story.

Při prasknutí kloubního pouzdra sice kloub zůstává stabilní, ale objevují se velké bolesti, dochází k omezení hybnosti a v některých případech se tvoří hematomy.

2019. Po sezoně 2018/19 uzavřel Petr Čech svoji hráčskou kariéru.
2019. Po sezoně 2018/19 uzavřel Petr Čech svoji hráčskou kariéru.

„Jenže rameno se neuzdravilo. A během následující sezony to bylo opravdu krušné. Měl jsem obří problémy s ramenem a musel jsem si ho chránit.“

Na začátku druhé sezony v Chelsea se však to samé zranění objevilo i na druhém rameni. Český gólman však stále odmítal chirurgický zákrok. „V podstatě jsem chytal s oběma zraněnými rameny,“ udivil sám sebe Čech během rozhovoru.

A to i na světovém šampionátu v Německu, kde se Česko utkalo ve skupině s USA, Ghanou a Italií. Jelikož svěřenci Karla Brücknera vypadli na turnaji už ve skupině, nechal si český gólman obě ramena spravit.

Co na Čechovu odolnost říkáte? Zapojte se do diskuze iSport.cz >>>

„Snažil jsem se bolest co nejvíce zmírnit a najít cestu, jak bez ní trénovat, což nebylo snadné. Věděl jsem, že musím na operaci, ale nechtěl jsem přijít o mistrovství světa. Nikdo totiž netušil, jak dlouho bych byl mimo, tak jsem to musel vydržet,“ dodal Čech.

Krátce po MS se na klinice v Londýně podrobil artroskopické operaci. Lékaři mu ramena vyztužili dvěma kovovými šrouby. Problémy se však dostavily i o několik let později. V roce 2014 si Čech při semifinále Ligy mistrů vykloubil rameno a následně musel na další operaci.

Chelsea FC Vše o klubu ZDE

2019. Po sezoně 2018/19 uzavřel Petr Čech svoji hráčskou kariéru.
2019. Po sezoně 2018/19 uzavřel Petr Čech svoji hráčskou kariéru.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud