Kouč Fulhamu: Jsem hrozně naštvaný. Takhle penaltu zahodit nesmíte

Autor: ČTK, krm
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Záložníka Fulhamu Ademoly Lookmana se po nepodařené „panenkovské“ penaltě zastali jeho spoluhráči, trenér Scott Parker si však servítky nebral a před médii třiadvacetiletého fotbalistu zkritizoval. Lookman měl šanci v osmé minutě nastavení vyrovnat v sobotním ligovém derby proti West Hamu na 1:1, ale poslední střelu zápasu pokazil.

„Nebudu to skrývat, jsem strašně naštvaný a on také. Takhle penaltu zahodit nesmíte. Když už se pro takový způsob rozhodnete, musíte to proměnit,“ uvedl Parker.

V dramatickém závěru utkání dostal Fulham možnost kopat pokutový kop několik minut poté, co český záložník West Hamu Tomáš Souček vstřelil první gól zápasu. Anglický mládežnický reprezentant Lookman se pokusil o oblouček, který proslavil ve finále mistrovství Evropy 1976 v Bělehradě Antonín Panenka, ale jeho střela byla příliš jemná. I když brankář Lukasz Fabiaňski udělal pohyb doprava, dokázal pomalu padající míč levou rukou zachytit a lehce penaltu zlikvidoval.

Brankář West Hamu Fabianski si se špatně kopnutou penaltou poradil

„Je zklamaný a má proč. Samozřejmě, každý může neproměnit penaltu, ale určitým způsobem. Ten kluk udělal chybu a ví to. Když jste mladý a učíte se, musíte se učit rychle. To je prostě fotbal,“ řekl trenér Fulhamu Parker na adresu hráče, jenž v londýnském klubu hostuje z Lipska.

Lookmanovi spoluhráči byli k neúspěšnému penaltovému exekutorovi smířlivější. „Je to mladý kluk, který je pro nás hodně důležitý. Je z toho zničený a je mu to líto. Musíme ho podpořit,“ uvedl záložník Tom Cairney a další středopolař Harrison Reed dodal: „Omluvil se, takže to zameteme pod koberec a jdeme dál.“