Tomáš Souček: V nastavení vystřelil výhru West Hamu | iSport.cz

Hrdina Souček! V nastavení vystřelil výhru West Hamu nad Fulhamem

Autor: ČTK, apr, vmn
12
Slavia - Brno: Šural šokoval Eden! Na zadní tyči procpal roh do sítě, 1:1!
Sedmnáctiletý debutant Jurásek: Nervozita? Horší včera než dnes. Bořil říkal, ať nejsem vyplašenej

Fotbalisté West Hamu United zvládli londýnské derby s Fulhamem. O výhře 1:0 rozhodl prvním gólem v sezoně Tomáš Souček, český reprezentant vstřelil jediný gól v nastavení. Hosté navíc pak ještě nedali penaltu. Fotbalisté Manchesteru United vyhráli v 8. kole anglické ligy na hřišti Evertonu 3:1. Tři body jim zařídili dvěma góly a asistencí záložník Bruno Fernandes. Brankář Chelsea Édouard Mendy poprvé v Premier League inkasoval, jeho tým přesto porazil Sheffield 4:1.

West Ham začal velkým náporem, Fulham ale v úvodu zápasu podržel skvělými zákroky brankář Alphonse Areola. Při hlavičce Sébastiena Hallera mu navíc pomohlo břevno.

Jen břevno trefil po změně stran z přímého kopu i Aaron Cresswell, a tak si „Kladiváři“ museli počkat na vítězný zásah až do nastaveného času. V něm našel střídající Said Benrahma na penaltovém puntíku Součka a český reprezentant poslal míč technickou střelou k tyči. Bývalý kapitán pražské Slavie vstřelil svůj čtvrtý gól v Premier League a první v sezoně.

V závěru nastavení dostal Fulham po faulu na Toma Cairneyho šanci vyrovnat z pokutového kopu. Míč si vzal Ademola Lookman a pokusil se zakončit „dloubáčkem“ do středu branky, jeho střele ale chyběla razance a gólman Lukasz Fabiaňski se pro míč stačil vrátit.

West Ham vyhrál po třech zápasech a posunul se na 11. místo. Nováček soutěže Fulham bodově nenavázal na minulé premiérové vítězství proti West Bromwichi a zůstává těsně nad sestupovým pásmem.

Everton vstoupil do utkání s Manchesterem United lépe a v 19. minutě se ujal po Bernardově střele na přední tyč vedení. Fernandes ale ještě do poločasu skóre otočil, když se nejprve prosadil hlavou a v 32. minutě propadl jeho centr do vápna až za záda gólmana Jordana Pickforda. Portugalský záložník dal v 21. zápase v Premier League 13. gól, lepší bilanci měli v dresu United pouze Ruud van Nistelrooij (16) a Zlatan Ibrahimovic (14).

V nastavení pojistil výhru hostů po Fernandesově asistenci svým prvním gólem po letním příchodu do klubu útočník Edinson Cavani. „Rudí ďáblové“ tak částečně napravili poslední porážky s Arsenalem a v Lize mistrů na půdě Basaksehiru, přesto zůstávají v druhé polovině tabulky. Everton v úvodu sezony soutěž vedl, po třetí porážce v řadě ale může po odehrání kompletního kola vypadnout mimo pohárové příčky.

„Blues“ přesto ještě do poločasu utkání otočili zásluhou branek Tammyho Abrahama a Bena Chilwella. V závěru přidal svou první trefu po letním přestupu z Paris Saint Germain stoper Thiago Silva a skóre uzavřel Timo Werner.

Chelsea se v neúplné tabulce posunula na třetí příčku o bod za vedoucí duo Southampton, Liverpool. Sheffield zůstává poslední. Z osmi zápasů získal pouze jeden bod, čímž vyrovnal historicky nejhorší vstup do soutěže.