West Ham - Leeds 2:3. Harrisonův hattrick, Coufal měl na kopačce vyrovnání

21
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté West Hamu ve 22. kole anglické ligy podlehli Leedsu 2:3. Londýnský tým přerušil sérii tří vítězství, přesto je v neúplné tabulce dál čtvrtý. Celý zápas za „Kladiváře“ odehrál obránce Vladimír Coufal, reprezentační kapitán Tomáš Souček podruhé za sebou chyběl kvůli nemoci a další záložník Alex Král zůstal na domácí lavičce. Hattrick v Londýně zaznamenal Jack Harrison. Liverpool po výhře 3:0 nad Brentfordem poskočil na druhé místo.

Harrison se poprvé prosadil v 10. minutě a po Bowenově vyrovnání ještě před pauzou rychle vrátil Leedsu vedení. V 52. minutě srovnal Fornals, ale West Ham ani podruhé dlouho neudržel nerozhodný stav. Po hodině hry pětadvacetiletý křídelník Harrison zkompletoval premiérový hattrick v profesionální kariéře.

Leeds sahal po dalších gólech, Raphinha však napálil z přímého kopu břevno a Klichova trefa byla odvolána kvůli ofsajdu. V závěru zase nedokázal vyrovnat Coufal, jehož tvrdou střelu vyrazil hostující brankář Meslier.

Liverpool poslal do vedení v závěru první půle Fabinho, v 69. minutě zvýšil domácí náskok Oxlade-Chamberlain a chvíli po něm skóroval i střídající Minamino, který tak stylově oslavil dnešní 27. narozeniny. „Reds“ uspěli po šňůře tří kol bez vítězství, na vedoucí Manchester City ztrácejí 11 bodů, ale obhájci titulu odehráli o jeden duel více.

Domácí: 34. Bowen, 52. Fornals

Hosté: 10. Harrison, 37. Harrison, 60. Harrison

Domácí: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Diop (87. Perkins), Cresswell – Lanzini, Rice (C) – Bowen, Fornals (69. Jarmolenko), Vlašić (61. Masuaku) – Antonio.

Hosté: Meslier – Ayling (C), Koch, Struijk, Firpo (24. Hjelde) – Dallas, Forshaw (22. Bate, 65. Rodrigo) – Raphinha, Klich, Harrison – D. James.

Domácí: Alese, Aréola, Fredericks, Johnson, Král, Masuaku, Okoflex, Jarmolenko, Perkins

Hosté: Bate, Gray, Jenkins, Kenneh, Hjelde, Klaesson, McKinstry, Moore, Rodrigo

Domácí: Antonio, Lanzini, Jarmolenko

Hosté: Koch, D. James