Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Leeds - 16. ledna 2022   15:00

West Ham
34' Bowen (Cresswell) • 52' Fornals (Antonio)
2:3
(1:2)
Leeds
10' Harrison  (Forshaw) • 37' Harrison  (Ayling) • 60' Harrison  (Raphinha)
West Ham
Fabiański – Coufal, C. Dawson, Diop (87. Perkins), Cresswell – Lanzini, Rice (C) – Bowen, Fornals (69. Jarmolenko), Vlašić (61. Masuaku) – Antonio.
Leeds
Meslier – Ayling (C), Koch, Struijk, Firpo (24. Hjelde) – Dallas, Forshaw (22. Bate, 65. Rodrigo) – Raphinha, Klich, Harrison – D. James.
Klaesson – Bate, Gray, Jenkins, Kenneh, Hjelde, McKinstry, Moore, Rodrigo.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:9. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:9.
Je konec! Leeds nakonec poráží West Ham 3:2. Leeds udeřil už po deseti minutách, kdy se trefil Jack Harrison. Bielsa následně musel už v první půli dvakrát nuceně střídat. West Ham postupně převzal aktivitu. Dawsonova hlavička ještě minula branku, ale ve 34. minutě už po rohu vyrovnal Jarrod Bowen. Hosté ale taktéž udeřili po standardní situaci. Svou druhou branku v utkání vstřelil Jack Harrison. Bleskově mohl vyrovnat Rice, jenže z ostrého úhlu branku minul. V nastavení pak mohl vedení hostů navýšit Daniel James, ale unáhlenou střelou nechal vyniknout domácího brankáře. West Ham vyrovnal hned v úvodu druhého poločasu, kdy se prosadil Pablo Fornals. Na opačné straně ale chybu domácí defenzivy znovu potrestal Jack Harrison, který dovršil hattrick. West Ham přesto mohl bodovat. Coufalovu ránu ale Meslier skvěle vyrazil a Bowen v posledních sekundách z malého vápna netrefil branku.
90+5'
90+4'
West Ham v samotném závěru nastavění zahrával ještě jednu standardní situaci. Po rychlé rozehrávce poslal Antonio centr na malé vápno, ale dobíhající Bowen ve stoprocentní šanci přestřelil!
90+3'
Z hranice velkého vápna se do odraženého míče levačkou položil Jarmolenko, ale jeho pokus vnějším nártem hostující brankář zalepil do rukavic.
90+2'
Daniel James hledal dloubákem za obranu West Hamu Raphinhu, ale jeho náběh si stopeři West Hamu s přehledem pohlídali.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Ani VAR nedošel k závěru, že jeden z hráčů Leedsu hral rukou. West Ham se tak pokutového kopu nedočkal a musí pokračovat v ofenzivním snažení.
89'
Aaron Cresswell se ujal rozehrávky rohového kopu, po kterém zakončoval Dawson, ale jeho ránu zastavil soupeř. Domácí reklamovali ruku, ale penalta se zatím nepíská.
88'
Žlutou kartu dostává Daniel James (Leeds United).
88'
Aaron Cresswell si pohlídal rozběhnutého soupeře a pomohl si malou domů. West Ham okamžitě vyrazil vpřed a získal rohový kop.
87'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Issa Diop, přichází Sonny Perkins.
87'
Hosté se po delší době opět usadili na poovině West Hamu, kde kombinují s míčem na kopačkách a snaží se nasbírat cenné sekundy.
86'
Vladimír Coufal se pro změnu dostal do zakončení hlavou, ale i jeho druhý projektil hostující brankář Meslier zneškodnil.
85'
Antonio vyslal z levé strany nebezpečný centr na přední tyč, ale skvěle hrající Struijk ve skluzu odehrál míč mimo nebezpečné území.
84'
Masuaku se zatím ne a ne prosadit kolem Dallase, který střídajícího hráče West Hamu střeží jako oko v hlavě.
83'
Leeds i v pokročilé fázi utkání pokračuje v napadání soupeřovy rozehrávky. Raphinha aktivitou na levé straně donutil chybovat obránce.
82'
Antonio poslal do vápna dlouhý míč z autového vhazování. Do odraženého míče se opřel Coufal, jehož ránu Meslier vyrazil na brankové čáře a dorážející hráč stál v ofsajdu!
81'
Masuaku spěchal za přihrávkou na levou stranu, odkud zkusil odcentrovat, jenže hned první soupeř jeho pobídku srazil na další aut.
80'
Klich patičkou poslal přihrávku na levou stranu, nicméně následný centr v pokutovém území nikoho v bílém dresu Leedsu neoslovil.
79'
Jarrod Bowen zůstává po tvrdém souboji s Kochem ležet na trávníku a je hodně otřesený. Uvidíme, zda domácí hvězda dnešní duel dohraje.
78'
Hosté zahrávali přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho rozehrávky se chopil Raphinha, který zvolil střelu levačkou, ale trefil domácí zeď.
77'
Žlutou kartu dostává Andrij Jarmolenko (West Ham United).
76'
West Ham v posledních minutách přestál hodně těžkou chvíli a dostává se zpátky do útoku. Zadáci v bílém ale brání doslova urputně.
75'
Tak pozor! Celou situaci ještě řeší VAR!
74'
Leeds právě vstřelil branku!
Leeds navíc přidává čtvrtou branku a výrazně se přibližuje k vítězství! Raphinha utekl obráncům po pravé straně, dostal se do vápna a předložil míč pod sebe, odkud dobíhající MATEUSZ KLICH napálil míč do sítě! Klich však otřel ránu o spoluhráče, čímž se hosté dostali do ofsajdu!
73'
Aaron Cresswell úplně zbytečně nechal prostor Raphinhovi, který zakončil levačkou z hranice velkého vápna, ale jeho rána skončila na bloku.
72'
Antonio bojoval o míč na levé straně, ale podle asistenta rozhodčího se míč odrazil do autu od jeho kopačky. Vhazovat bude hostující Leeds.
71'
Aaron Cresswell vhazoval v blízkosti velkého vápna. K jeho pobídce se dostal Masuaku, ale hráči West Hamu si pod tlakem museli pomoci přihrávkou na stopery.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Masuaku prošel po levé straně na hranici šestnáctky, ale daroval míč zadákům Leedsu.
69'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Andrij Jarmolenko.
68'
Aaron Cresswell vhazoval na levé straně, jenže nikdo ve fialovém dresu se mu nedokázal uvolnit do prostoru. West Ham se nedostává do ofenzivy.
67'
Masuaku musel rozehrávat pod tlakem a v tísni poslal míč jen do zámezí. Hostující celek bude vhazovat na polovině domácího West Hamu.
66'
Leeds po vstřelení třetí branky hraje nadále hodně aktivně a snaží se útočit. Za přihrávkou do vápna spěchal Raphinha, ale obránce jej nenechal zakončit.
65'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Lewis Bate, přichází Rodrigo.
64'
Jarrod Bowen chtěl přihrávkou z pravé strany uvolnit Fornalse, ale Struijk v pravou chvíli vystoupil na hranici velkého vápna a odehrál míč do bezpečí.
63'
Hosté zahrávali přímý kop z dobré pozice a mohli odskočit na rozdíl dvou branek! Raphinha vypálil levačkou, ale jeho technický pokus orazítkoval tyč!
62'
Žlutou kartu dostává Manuel Lanzini (West Ham United).
61'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Arthur Masuaku.
60'
Hostující Leeds se po hodině hry opět dostává do vedení! West Ham nechal v zadních řadách može prostoru. Hosté získali míč a Raphinha poslal přihrávku do vápna, kde JACK HARRISON parádním dloubáčkem dovršil hattrick!
59'
Vladimír Coufal se tlačil vpřed po pravém křídle, ale důrazný obránce si před něj na poslední chvíli dal tělo a získal vhazování pro Leeds.
58'
Fornals udržel míč pro domácí West Ham a pod tlakem jej dostal na Lanziniho. Druhý jmenovaný dloubl míč před branku, ale Vlašič nezakončil.
57'
Jack Harrison kličkou na levé straně obešel Vladimíra Coufala a odcentroval na zadní tyč. Ve skluzu zkoušel zakončit Dallas, ale netrefil branku.
56'
Ayling si dal pozor na napadajícího soupeře a jednoduše míč nakopl za obranu West Hamu. Leeds i po změně stran ukazuje, že bude chtít kousat.
55'
Jarrod Bowen z pravé strany vyslal krásný centr na zadní tyč, kam sprintoval Nikola Vlašič, ale druhý jmenovaný přes důrazného soupeře nezakončil.
54'
West Ham pokračuje v aktivitě i po vstřelení vyrovnávací branky. Další útok domácího celku táhl Vladimír Coufal, ale od míče jej odstavil Ayling.
52'
West Ham právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! West Ham dotahuje krok krátce po přestávce! Obrovský kus práce odvedl Antonio, který míč sklepl na PABLA FORNALSE, který se dostal do pokutového území a pravačkou zakončil do dolního rohu!
51'
Diop zastavil rozehrávku soupeře a získal míč pro domácí. K odcentrování se dostal Fornals, ale jeho pobídka se stočila do Meslierových rukavic.
50'
West Ham kombinuje v zadních řadách a pomaličku se posouvá směrem vpřed. Hráči Leedsu ale hrají velmi obětavě.
49'
Jack Harrison si navedl míč do blízkosti velkého vápna a zkusil zakončení levačkou. Jeho přízemní dělovku obránci West Hamu na branku nepustili.
48'
Poprvé po změně stran se na polovinu soupeře dostali také hosté. Hráči v bílém si zatím vyměňují krátké přihrávky daleko od velkého vápna.
47'
Aaron Cresswell si řekl o přihrávku na polovinu hřiště, kde se dobře otočil a přenesl hru na pravou stranu. Jeho nákop za obranu nikoho ve fialovém dresu nenašel.
46'
Domácí West Ham obstaral výkop do druhého poločasu a hned z toho bylo zakončení. Fornalsův technický pokus zablokoval dobře postavený Struijk.
46'
Fantastický první poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější hosté. Leeds udeřil už po deseti minutách, kdy se trefil Jack Harrison. Bielsa následně musel už v první půli dvakrát nuceně střídat. West Ham postupně převzal aktivitu. Dawsonova hlavička ještě minula branku, ale ve 34. minutě už po rohu vyrovnal Jarrod Bowen. Hosté ale taktéž udeřili po standardní situaci. Svou druhou branku v utkání vstřelil Jack Harrison. Bleskově mohl vyrovnat Rice, jenže z ostrého úhlu branku minul. V nastavení pak mohl vedení hostů navýšit Daniel James, ale unáhlenou střelou nechal vyniknout domácího brankáře.
45+4'
45+4'
Daniel James se v samotném závěru nastavení hnal sám do vápna, ale z jeho hranice pálil placírkou přímo do rukavic připraveného gólmana!
45+3'
Pascal Struijk si dal pozor na rozběhnutého Jarroda Bowena a před domácím hráčem odkopl míč na polovinu soupeře. West Ham v závěru první půle tlačí.
45+2'
Leo Fuhr Hjelde riskoval při rozehrávce před napadajícím Antoniem, ale v kooperaci s brankářem Meslierem míč odehráli do bezpečí.
45+1'
45'
Žlutou kartu dostává Robin Koch (Leeds United).
44'
Domácí zahrávali rohový kop. Jeho exekuce se opět chopil Declan Rice, který našel Bowena, ale autor dosud jediné branky domácích hlavičkoval vysoko nad břevno.
43'
Ayling zastavil další přihrávku za obranu Leedsu a poslal míč na polovinu West Hamu. Hosté i v dnešním souboji přes četná zranění ukazují charakter.
42'
Jenže West Ham mohl bleskově vyrovnat! Declan Rice si skvěle naběhl na Fornalsovu kolmici, posunul si míč kolem vyběhnutého brankáře, ale z úhlu netrefil branku!
41'
Robin Koch si dal pozor na napadajícího Lanziniho a jednoduše hlavou zahrál do rukavic vlastního brankáře. Leeds už v závěru první půle nechce domácí pustit do šancí.
40'
A další zakončení hostujícího celku. K centru z pravé strany se přes obránce probil Daniel James, ale hlavičkou ze záklonu přestřelil branku.
37'
Tak pozor! Hostující celek také udeřil po rohovém kopu. Ayling si naskočil na centr od praporku a hlavou poslal míč k zadní tyči, kde nehlídaný JACK HARRISON s přehledem přidal svůj druhý zásah v utkání!
37'
Zraněný Adam Forshaw už je na lavičce Leedsu a jen nevěřícně kouká, co se to na trávníku děje. Mladíci v bílých dresech to dnes budou mít náročné.
36'
Probudili se také domácí fanoušci, kteří po vyrovnávací brance Jarroda Bowena hlasitě skandují a ženou své oblíbence za vstřelením dalších branek.
34'
Je vyrovnáno! Po dalším rohovém kopu už se domácí celek dokázal prosadit. Exekuce rohového kopu se ujal Declan Rice, který poslal míč na malé vápno a JARROD BOWEN hlavou překonal Mesliera!
33'
Dawson a Coufal bojovali se soupeři o míč u rohového praporku, nicméně Hjelde zvládl těžkou pozici na jedničku a vybojoval pro Leeds odkop od branky.
32'
Coufal vhazoval na pravé straně hrací plochy. K jeho pobídce si naběhl Fornals, ale středopolař West Hamu si před napadajícím soupeřem musel pomoci malou domů.
31'
Hosté se po delší době usadili na polovině domácího celku, ale jejich nepřesná kombinace neměla dlouhého trvání. Míč vybojoval Nikola Vlašič.
30'
West Ham po půlhodině hry zahrával rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, kde hlavičkoval Dawson, ale těsně minul branku!
29'
Antonio upadl v pokutovém území po souboji s Dallasem a dožaduje se odpískání pokutového kopu. Antonio ale upadl vlastním zaviněním.
28'
Vladimír Coufal byl pro změnu faulován na pravé straně. Domácí bleskově rozehráli přímý kop, ale Bowen nedokázal přenést těžiště hry na levou stranu.
27'
Manuel Lanzini si výborně pokryl míč na vlastní polovině a napadající Harrison jej čistým zákrokem poslal k zemi. Hosté mohou pokračovat v kombinaci.
26'
Fornals se z pravé strany prosmýkl do blízkosti velkého vápna a přízemní přihrávkou našel Antonia. Domácí útočník pohotově střílel, ale trefil blokujícího obránce.
25'
Žlutou kartu dostává Michail Antonio (West Ham United).
25'
Střídající Bate si došel pro přihrávku na polovinu hřiště, kde se zkušeně otočil kolem obránce, jenže už nestačil přesně rozehrát.
24'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Júnior Firpo, přichází Leo Fuhr Hjelde.
23'
Dobře to stále nevypadá ani s Firpem. Krajní obránce hostů se znovu drží za zadní stehenní sval, ale zatím zůstává na trávníku.
22'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Adam Forshaw, přichází Lewis Bate.
21'
Dalším zraněným hráčem na straně hostů je Adam Forshaw, který zůstává ležet na trávníku a drží se za levý kotník.
20'
Klich narýsoval přihrávku za obranu West Hamu, kde se k míči dostal Daniel James, ale dobře postavený stoper Diop jeho pobídku sklepl mimo nebezpečí.
19'
Júnior Firpo se po jednom ze soubojů drží za levý stehenní sval. Krajní obránce Leedsu ale zatím bude schopen pokračovat ve hře.
18'
Antonio ve vápně sklepl míč na Bowena, který si míč hrudí chystal na levačku, ale důrazný Ayling jej na poslední chvíli připravil o možnost vypálit.
17'
Vladimír Coufal se uvolnil na pravé straně a odcentroval do šestnáctky. Jeho přízemní pobídku zastavil hned první fotbalista v bílém dresu.
16'
Vladimír Coufal se hnal za nákopem do pokutového území, ale na míč o kousek nedosáhl. Hostující celek tak bude rozehrávat od své branky.
15'
Hostující brankář Meslier vyrazil na hranici velkého vápna, odkud spoluhráčům pomohl s rozehrávkou. Brankář Leedsu míč nakopl na levou stranu.
14'
Vladimír Coufal si chtěl pustit míč za sebe, ale v úvodu skvěle hrající Jack Harrison se nenechal ošálit a vybojoval míč pro hostující Leeds.
13'
Bowen sprintoval za nákopem na pravé křídlo, ale důrazný Firpo prokázal svou rychlost a v tísni míč odhlavičkoval mimo nebezpečné území.
12'
West Ham se snaží z inkasované branky rychle oklepat. Michail Antonio se hnal do pokutového území, ale na jeho hranici jej od míče odstavil Forshaw.
10'
Hostující celek se po deseti minutách hry dostává do vedení! První zakončení sice domácí brankář vyrazil, ale přihrávku do vápna následně dostal JACK HARRISON a nikým nehlídaný uklidil míč do sítě!
10'
Júnior Firpo si naskočil u přední tyče na centr od rohového praporku, ale hlavou míč přizvedl jen do míst, kde číhal gólman Łukasz Fabiański.
9'
Klich dostal přihrávku na levou stranu, odkud pohotově vymyslel centr do šestnáctky, jenže dobře postavený Bowen jeho pobídku srazil na rohový kop.
8'
Hosté zahrávali rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na značku pokutového kopu, ale vysoký Diop míč z první odhlavičkoval do bezpečí.
7'
Harrison si v pokutovém území přehodil míč na levou nohu a zakončil. Jeho ránu ale zablokoval první obránce ve fialovém dresu na rohový kop.
6'
Júnior Firpo vhazoval na levé straně hrací plochy. Na jeho pobídku si naběhl Dallas, ale nedokázal se včas otočit kolem napadajícího rivala.
5'
Łukasz Fabiański dlouho otálel s odkopem od branky. Polský brankář nakopl míč na pravou stranu, ale Cresswell míč prodloužil jen k soupeři.
4'
Luke Ayling se ujal rozehrávky přímého kopu hostujícího celku v blízkosti velkého vápna. Jeho centr směřoval do velkého vápna, kde nebyl nikdo v bílém.
3'
Luke Ayling si dal pozor na rozběhnutého Coufala a před českým obráncem odkopl míč do zámezí. Vhazovat budou hráči West Hamu.
2'
Domácí se dostali do útoku po levé straně. Nikola Vlašič odcentroval na malé vápno, ale nikdo ve fialovém dresu West Hamu na jeho pobídku nedosáhl.
1'
Hosté obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Nákop Kocha na pravou stranu ale skončil na hlavě dobře postaveného Creswella.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. West Ham bude hrát ve fialovém, zatímco Leeds oblékne bílou sadu.

West Ham United: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Diop, Cresswell – Lanzini, Rice (C) – Bowen, Fornals, Vlašić – Antonio.
Náhradníci: Aréola – Alese, Fredericks, Johnson, Král, Masuaku, Okoflex, Jarmolenko, Perkins.

Leeds United: Meslier – Ayling (C), Koch, Struijk, Firpo – Dallas, Forshaw – Raphinha, Klich, Harrison – D. James.
Náhradníci: Klaesson – Bate, Gray, Jenkins, Kenneh, Hjelde, McKinstry, Moore, Rodrigo..
West Ham United

Domácí celek je na tom mnohem lépe. West Ham v letošním ročníku ukazuje, že bude chtít bojovat o postup do prestižní Ligy mistrů. Po dvaceti jedna odehraných kolech má na svém kontě třicet sedm bodů a patří mu čtvrtá pozice. Ze spodních pater na něj dotírá silná trojka Arsenal, Tottenham a Manchester United. Doma ale West Ham občas dokáže zaváhat. Naposledy však přehrál výsledkem 2:0 Norwich.
Leeds United

Hostující celek letos nezažívá tak povedenou sezónu jako před rokem. V devatenácti zápasech získal Lees devatenáct bodů a patří mu šestnáctá pozice. Na sestupové příčky má zatím k dobru náskok šesti bodů. Leeds ale trápí defenziva. Od svých soupeřů dosud inkasoval už třicet sedm branek. Na hřištích soupeřů navíc v devíti kolech vybojoval jen šest bodů. S touto vizitkou tak Bielsa rozhodně není spokojený. V posledním ligovém kole ale Bielsův celek doma přehrál 3:1 Burnley.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi West Hamem a Leeds United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.