SESTŘIHY: West Ham udolal United. Souček: neuznaný gól a ošetřování po srážce

2
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté West Hamu udělali důležitý krok k záchraně. V 35. kole anglické Premier League na domácím hřišti udolali Manchester United 1:0 a zvýšili náskok na týmy namočené v sestupovém pásmu. Duel rozhodl Said Benrahma. Hodně byl ale vidět i český reprezentant Tomáš Souček. Jeho gól kvůli ofsajdu však neplatil a po nebezpečné srážce hlavami musel být ošetřován, zápas nakonec dohrál. Arsenal zvítězil jako teprve druhý tým v této sezoně anglické ligy na hřišti Newcastlu (2:0) a je o bod za prvním Manchesterem City, obhájce titulu má však utkání k dobru.

„Kladiváři“ udělali po třech prohrách za sebou velký krok k záchraně, když doma porazili nevýrazný Manchester United. Jediným gólem rozhodl zápas Benrahma, jehož slabá střela zpoza vápna zaskočila De Geu. V druhém dějství se trefil hlavou mezi tři tyče český reprezentant Souček, stál však v ofsajdu. Kromě toho byl ještě hodně vidět v závěru, když se hlavou srazil s bekem United Aaronem Wan-Bissakou a musel být ošetřován.

West Ham má na 15. místě náskok sedmi bodů na sestupové pásmo, „Rudí ďáblové“ nadále ztrácejí dva body na třetí Newcastle.

Skóre zápasu druhého Arsenalu se třetím Newcastlem otevřel po třinácti minutách ve formě hrající Ödegaard, který v minulém kole rozhodl dvěma góly o výhře Arsenalu nad Chelsea. Norský záložník se prosadil krásnou přízemní střelou z velké dálky.

V úvodu druhého poločasu se mohl Newcastle vrátit do zápasu, Isak však hlavou mířil pouze do tyče. O dvě minuty později zvonila branková konstrukce i na druhém konci hřiště, když se Martinelli trefil do břevna. Zvýšit na 2:0 se podařilo hostům v 70. minutě, kdy si zpětnou přihrávku Martinelliho srazil do vlastní sítě Schär.

SESTŘIH: Newcastle - Arsenal 0:2. Hosté zabrali, na City ztrácí bod