Premier League | Kopejte auty místo vhazování, zrychlí to hru, navrhuje Wenger | iSport.cz
27. prosince 2009 • 09:04

Kopejte auty místo vhazování, zrychlí to hru, navrhuje Wenger

Autor: ČTK
Arsene Wenger
TOP VIDEA
Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy
Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1 Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kouč londýnského Arsenalu Arséne Wenger by si uměl představit, že by se auty místo vhazování rukama zahrávaly nohou. Touto inovací fotbalových pravidel by se podle francouzského trenéra smazala výhoda týmů, které mají ve svém středu hráče schopné házet dlouhé auty."Například Rory Delap zahrává autová vhazování skoro tak silně, jako kdyby do míče kopl," jmenoval šedesátiletý trenér irského záložníka z týmu Stoke City, po jehož dlouhých autech Arsenal v loňské sezoně dvakrát inkasoval.

"Přitom tato výhoda je docela nefér, týmy s takovými hráči využívají sílu, která jako taková do fotbalu nepatří," dodal kouč, když byl klubovými internetovými stránkami požádán, aby jmenoval jedno fotbalové pravidlo, které by změnil.

"Řešením by tedy mohlo být, kdyby se z autu místo vhazování kopalo. Podle mého názoru by se tím zrychlila hra," uzavřel Wenger a zároveň odmítl, že by změna pravidel byla příliš radikální.

O pravidle se ve fotbalových kruzích už mluvilo, v sezoně 1993/1994 bylo dokonce zkušebně zavedeno v jedné z nižších anglických soutěží. Speciální skupina, v níž zasedali Franz Beckenbauer nebo Johan Cruyff, poté dospěla v roce 1996 k závěru, že kopání autů hře nijak neprospívá.

Témata:  sport, fotbal, anglie, wenger, Arsenal
 
9. kolo
Články odjinud


Články odjinud