Mourinho: Rooney je na prodej? Tak mi zavolejte!

Ještě nedávno fungující dvojice. Teď jsou Ferguson a Rooney rozhádaní a téměř spolu nemluví.
Ještě jednou a končíš, varoval Ferguson Rooneyho po aféře s prostitutkami.
Wayne Rooney s manželkou Coleen prožívají krušné chvíle
Wayne Rooney dostává pokyny od trenéra Manchesteru Sira Alexe Fergusona.
Wayne Rooney ukazuje sudímu v utkání Anglie s Německem: takhle daleko byl míč za brankovou čarou.
Rooney po vítězství v Lize mistrů chystá další triumf - svatbu!
Wayne Rooney a jeho růženec
8
Fotogalerie
jon
Anglie - Premier League
Začít diskusi (0)

Kolotoč kolem Wayna Rooneyho se roztáčí. A pořádně rychle. Poté, co útočník oznámil zájem opustit Manchester United, ho chtějí snad ÚPLNĚ VŠICHNI. Manchester City, Chelsea, Barcelona, … Vážným zájemcem je i Real Madrid, což potvrdil kouč José Mourinho.

Manažeři evropských gigantů se předhánějí. "My ti dáme víc, pojď k nám!," lákají Rooneyho. Majitel Chelsea Roman Abramovič útočníkovi nabízí luxusní plat 250 000 liber týdně, stejnou sumu mají připravenou i šejkové z Manchesteru City. Sám Rooney prý požaduje 150 000, ale po zdanění.

United svou hvězdu nechtějí pustit k městským rivalům. "Pokud by odešel do City, byla by to naše noční můra. Uděláme všechno, abychom tomu zabránili," tvrdí zdroje uvnitř klubu. Proto ho klub raději pustí do Chelsea nebo zahraničního klubu.

Manchester City oficiálně zájem odmítá. "Nikdy jsme ho nekontaktovali. Rooney je skvělý hráč, pro United důležitý a myslím, že nikam neodejde, řekl trenér Mancini.

Hvězdu kalibru Rooneyho může zlákat jen pár vyvolených velkoklubů. Barcelona, Real, Chelsea, možná Arsenal. Jinam ostrostřelec typu Rooneyho těžko půjde.

"Myslím si, že zůstane v Manchesteru. Na Old Trafford patří, patří i k místním fanouškům," tvrdí José Mourinho. "Pokud se ale opravdu rozhodne odejít, ať mi zavolá. Samozřejmě budu mít zájem," dodává jedním dechem kouč Realu.

José Mourinho by rád trénoval Wayna RooneyhoJosé Mourinho by rád trénoval Wayna Rooneyho • Sport
Wayne Rooney dostává pokyny od trenéra Manchesteru Sira Alexe Fergusona.Wayne Rooney dostává pokyny od trenéra Manchesteru Sira Alexe Fergusona. • ČTK/AP

"Zní to jako neuvěřitelný sen, mít v týmu hráče s takovým talentem a skvělou mentalitou," rozplývá se nad Rooneyho kvalitami.

Madridský velkoklub má co nabídnout. Na Old Trafford by mohl zamířit Karem Benzema či Gonzálo Higuaín, o které by Ferguson jistě stál.

Po Rooneym prý touží i v Barceloně. "Je to jeden z nejlepších hráčů na světě, moc se mi líbí. Jako fotbalistu ho velice uznávám," přidává se trenér Pep Guardiola.

Do boje o pětadvacetiletého střelce by se rád zapojil i Tottenham. "Pokud se rozhodne zůstat v Anglii, proč ne? Ale chápu, že se o něj budou prát mnohem větší ryby," říká kouč Tottenhamu Harry Redknapp.

Otevřeně mluvit odmítá Carlo Ancelloti. "Nemám rád, když se někdo vyjadřuje o mých fotbalistech. Proto o jiných hráčích nebudu mluvit ani já. Respektuji Alexe Fergusona a jeho tým, Rooney je jejich problém."

Kartami může zamíchat i Alex Ferguson, který by svou největší hvězdu rád udržel. "Hodně nás zklamal, nechápu, proč chce odejít. Ale má u nás pořád dveře otevřené, chtěl bych, aby zůstal," přiznává boss United, ač je s útočníkem na kordy a delší dobu s ním nemluví.

Kolotoč kolem Wayna Rooneyho se tedy točí na plné obrátky. Zůstává otázkou, u jakého klubu se tenhle spletitý řetízák zastaví…

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů