Neymar zařídil výhru a náskok, gól věnoval zesnulému Bryantovi

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté PSG zvítězili v utkání 21. kola francouzské ligy na hřišti Lille 2:0 a v čele tabulky mají desetibodový náskok. O obě branky se postaral brazilský útočník a nejdražší fotbalista světa Neymar, který uctil památku zesnulé basketbalové legendy Kobeho Bryanta. Pařížané tak pokračují v sérii bez porážky, naposledy je v ligovém utkání pokořil 1. listopadu Dijon. Tři body slavil i Lyon, který doma porazil Toulouse 3:0.

Obhájce ligového titulu PSG nasměroval k výhře v 28. minutě Neymar po rychlé kombinaci s Marcem Verattim. Brazilský střelec pak proměnil pokutový kop sedm minut po přestávce poté, co obránce Lille Reinildo Mandava zahrál ve vápně rukou.

24. Brazilec Neymar věnuje svůj gól ve francouzské lize zesnulému Kobemu Bryantovi...

O výhře Lyonu rozhodl v 29. minutě Maxwel Cornet. Na něj po půli navázali po rychlých kombinacích Moussa Dembélé a Karl Toko Ekambi. Toulouse tak zůstalo se ziskem 12 bodů na posledním místě, na ligovou výhru čekají fotbalisté z jihu Francie od 19. října.

Nantes, které nastoupilo na počest před rokem zesnulého argentinského útočníka Emiliana Saly v modrobílých dresech, podlehlo doma Bordeaux 0:1. Domácí hráli od 54. minuty po druhé žluté kartě Andrey Girotta o deseti. V 86. minutě vstřelil jedinou branku zápasu Jimmy Briand.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.